Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem hajlandó találkozni a...

Nem hajlandó találkozni a tulaj, hogy kifizessem az albérletet?

Figyelt kérdés

2 éve bérlem a lakást, mindig hónap elején fizettem az albérleti díjat + a rezsit.

Május óta viszont semmit, mert ő nyaral. Először csak arról volt szó, hogy majd a következő hónapban rendezek mindent, mert elutazik… de már a júliusit kellene és semmi. Hiába keresem, nem jó neki.


Nem akarja, hogy elutaljam. A számlákat sem látom, mert ő kapja.

Tartok tőle, hogy lesz ennek hátulütője.


Mondtam már neki, hogy kiköltözöm, de azt mondja majd rendezzük…


2022. júl. 4. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg nem adózik utána.

Ha utalsz akkor nem tudna mivel magyarázni 300ezret, de lehet nem is te vagy az egyetlen albérlője aki hasonló helyzetben van és akkor ugye az már 600-900ezer. (2 hónapra nézve egy 150ezerrel)

Ha ki akarna dobni, akkor a "kiköltözök" ideális lett volna neki. Ha bármi van ott vannak a beszélgetesek, hogy te kerested és igenis fizetni akartál.

Nem lesz ebből semmi. Csak az blamás, hogy ekkora összeget egyben adj majd oda.

2022. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez nem jó, mert utána, ha akarja, felhasználhatja ellened.


Teljesíts bírói letétbe.

2022. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy nem adózik, nyilván nem akarok rosszat, de akkor sem értem mire jó, hogy eltűnik.
2022. júl. 4. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nem agyalnék ezen. Félre tenném az összeget borítékban aztán majd elviszi egyben egyszer.
2022. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oké, valamennyit félreteszek, de nem figyelgettem annyira, hogy hogy is állok.

Alacsony jövedelemből, hónapról hónapra élek, nekem nem mindegy.

2022. júl. 4. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Lehet a sitten van.
2022. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

#5 Ezeket a dolgokat én sosem tudtam ép ésszel felfogni.


Egyrészt ha hónapról hónapra élek, akkor főleg figyelem és vezetem a kiadásaimat. A lakbér nem a "valamennyit félreteszek" kategória, hanem egy fix, ismert, nem váratlan havi kiadás.


Másrészt nem tök mindegy, hogy X összeget odaadsz havonta, vagy ugyanazt az X összeget elteszed egy borítékba? Hiszen az a pénz már amúgy sem a tiéd, csak még nálad van.


Kicsit olyan mintha haverod ott felejtené a pénztárcáját, és azt mondja, hogy csak jövő héten tud felugrani érte. Attól még az ő pénze van benne, nem fogod kivenni és elkölteni, hiszen nem a tied.


Én lakás felújítás során voltam így. Több vállalkozó ismerős volt úgy vele, hogy majd megadom ha újra felém járnak. Félre tettem a pénzt, és amikor kérték akkor azonnal oda tudtam adni.


De a családon belül kölcsön kért összeggel is így voltam, nem költöttem el csak biztonsági tartalék volt és amint tudtam vissza adtam.

2022. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Tehat neked igazabol az a bajod, hogy egyszer majd kerni fogja a penzt (nyilvan)de te buta modon mar felelted az eddigi osszeget is.

Miert? Hat igen, akkor ennek igy csunya vege lesz, mert nem fogsz tudni kikohogni egyszerre tobb havit.

Pedig meg kell oldanod, nincs ingyen lakas.

2022. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nincs ez.

Félre teszem, nyilván nem a pontos összeget, de hozzávetőleg és felfele kerekítek, nem lefele.


Ítélkezni könnyű.

2022. júl. 4. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem itelkezes, te magad irtad, hogy valamennyit felreteszel, de neked nem konnyu.

Azt honnan szopjam ki, hogy te tobbet is elraksz? Nem ezt irtad.

Nem vagyok gondolatolvaso.

2022. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!