Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyesek miért nem engednek...

Egyesek miért nem engednek állatot az albérletükbe, míg kisgyerekes családot igen?

Figyelt kérdés

Mármint a gyerek dűt, borít, a hangspektrum összes pontján ad legalább 80 decibeles hangot, a fejével töri át a szomszéd lakásba a falat.

Egy macska meg fekszik, enni kér, néha nyávog, és kaparófával, megfelelő neveléssel nem okoz kárt.


Akkor miért adják ki a gyerekes családnak az albérletet, ha állatos ember(ek)nek nem?


2022. júl. 5. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Pl. mert egy gyerek összehasonlítatlanul nagyobb társadalmi hasznossággal jár, mint egy macska.


És “megfelelő neveléssel” a gyerek sem okoz kárt.

2022. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van abból, hogy racionálisan gondolkodva szinte azonos kockázatot jelent a ketto, de emberségből mégis dönthet úgy, hogy egy gyerekes családnál vállalja ezt a kockázatot.
2022. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahogy vannak hanyag szülők, úgy vannak nemtörődöm állattartók is. Minden bérbeadónak joga van annak kiadni, akinek akarja.

Mi ugyan nem albérletben lakunk, de nem tettek semmit tönkre a gyerekeim, pl. sosem törtek össze bútort, nem firkálták össze a falat és nem pisilték le a kanapét. Hangosnak hangosak persze olykor, de hál'Istennek alattunk egy süket zenetanár lakik, így nincs mit egymás szemére hánynunk.

2022. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állat büdös és állandóan hullik a szőre, meg amúgy szétszedi az ismeretlen kanapét, esetenként odafosik a szőnyegre, és odapisil bárhova, ha már nem birja tartani, vagy éppen olyan fertőzese van.

Az állat otthon van hagyva 8-10 órára, azt csinál amit akar. Ha a gyerek bepisil, akkor legalább ott a szülő, feltakarítja, nem szívódik be az egész a parkettába vagy a fugába.

2022. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó amúgy tény, hogy furák a bérbe adók is.


Én szobát béreltem egy lakást. Soha nem akartam állatot tartani, de a bérbeadó közölte biztos ami biztos alapon, hogy semmilyen állat, kisállat nem tartható. Mert hogy tönkreteszi a bútorokat meg szagok meg minden.


Közben meg az előző ott lakó a haverja volt, aki olyan ótvar mocskos retket tartott maga körül, hogy ahhoz képest egy disznóól is királyi palota. Meg amúgy is ezer éves felújítatlan panel volt ami úgy nézett ki mint egy putri.

2022. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van ez, talán ahol új bútorok, friss felújítás volt, ott féltik az állat kaparásától.

Kutyások esetén az egyedül hagyott állatok ugatása is zavaró lehet a szomszédoknak, ezt akarják elkerülni a tulajok.

De tényleg nem tudom. Én kiadnám kutyásnak is, macskásnak is.

Viszont tapasztalatom szerint az a gyakoribb, hogy kisállattal kiadják, de a gyerekeseket jól meggondolják a tulajdonosok.

2022. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!