Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire egyszerű kivenni egy...

Mennyire egyszerű kivenni egy önálló albérletet Ausztriában magyarként?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiköltözni, találtam néhány albérletet, ami tetszik. Fontos, hogy teljes lakást vennék ki és hogy rendesen be legyek jelentve elsődleges lakcímre. Mennyire adják ki németül felsőfokon beszélő magyaroknak? Akinek van tapasztalata, mekkora macera volt, mire kapott egy teljes lakást egyedüli lakhatásra?

2022. júl. 10. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semekkora macera nem volt. Az egyetlen "gond" az volt, hogy én egy fél éves időtartamra mentem ki, és az legjobbnak tartott lakást csak min. 1 évre adták volna ki. A második legjobb lakás tulajával kb. 5 perc alatt megállapodtam, és minden rendben volt végig. Ha az első bérletből továbblépsz, kérj ajánlólevelet, az a későbbiekben jól jön majd.
2022. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleget fizetsz akkor általában nincs probléma, de olcso lakást nagyon valoszinű hogy nem neked fogják kiadni.
2022. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. júl. 10. 23:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz ki Sopronba is ha ettől tartasz, aztán átjárót dolgozni.napi szinten 100 ezer ember csinálja, becs környéke is elérhető. Jó része 5 év után is csak makog németül.
2022. júl. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet akár első lépésként is!!
2022. júl. 13. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek elég megtanulnod a munka nyelvet és a munkához szükséges dolgokat, de viszont egy albérleti szerződést nem kell szóról szóra értenek anélkül, hogy felelőtlenül aláírnád, nem kell németül dokihoz vagy önkormányzathoz menni stb. Kevésbe mély vìz elsőre. Nem rossz az az ingázás, nem hiába csinálja napi 100 ezer ember maradjunk annyiba.
2022. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felsőfokon beszélek németül, Németországban jártam egyetemre, ott albérletem is volt, mindent közvetítő nélkül intéztem. Illetve nevelőapukám is német, és nem tud magyarul. Viszont tizenéve hazajöttem és nem tudom, hogy mi a helyzet manapság, illetve ugye most Ausztriába mennék dolgozni. Tehát nem a nyelv a problémám, hanem az, hogy mennyire könnyen adnak ki albit egy nem osztrák nemzetiségűnek. Anno Németországban ha egy német is jelentkezett az albira, neki adták ki.
2022. júl. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!