Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehetséges egyedül albérletet...

Lehetséges egyedül albérletet és munkát találni Ausztriában vagy Németországban segítség és ismeretség nélkül?Van, akinek sikerült?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges persze.

Nekem Magyarországon volt egy kisebb cégem, ahogy láttam hogy minden évben egyre rosszabbul ment, eladtam.Volt még egy családi házam, azt is meghírdettem,el is vitték gyorsan.

Ebből mentem ki Németországba.előtte rengeteg olvasgattam neten, facebook csoportok, hol a legjobb melyik régió lenne a legjobb választás.

Fölöslegesen nem akartam költeni, mert sokan javasolták menjek ki pár hétre mindegyik régióba, nézzek körül.Hamburg,München,Rajna-vidék(Köln,dortmund),frankfurt környéke volt ami közül válogattam.

Végül is nem oda mentem ahova a szívem húzott volna, hanem oda mentem ahol átlagban a legtöbbet fizetnek Németországban, Rajna-vidék.Itt 4-5 hatalmas város van összeépülve, közel van belgium, hollandia, iszonyatosan fejlett ez a rész.Németül már tudtam, így szerencsém volt a nyelvvel.Sok itteni magyarral is felvettem a kapcsolatot ők is segítettek sokmindenben.

Végülis elsőnek albérletet vettem ki,úgy terveztem min egy évre kibérelem.Ingatlanos kicsit húzta a száját, de a tulajokkal is leültem megbeszélni hogy fedezetem van rá, mert vállalkozó voltam, pénzem van.Így kiadták egy évre.

Konkrét tervekkel jöttem ki, de tudtam ahhoz először egy kicsit albérletben kell élnem, meg eljárni dolgozni, hogy megismerjem a környéket,nyelvet még jobban.

Egy év múlva már egy kertes házat béreltem és egy vállalkozást csináltam a magyarországi eladott cégpénzemből.Itt is jól megy, két év alatt kitermeltem egy környező kisvárosban egy gyönyörű szép kertes ház árát, amit már megis vettem.Lassan bővítem a céget,szóval nem panaszkodhatom.

Sok sikert ha kijönnél megpróbálni, itt az eu-n belül, talán még ebben az országban vannak jó lehetőségek, ha szeretsz és tudsz is dolgozni.

2022. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, csak minél több szálon próbálkozol, annál több esély van rá. De nézed a hirdetéseket, írsz, vagy telefonálsz, aztán mondanak valamit.
2022. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ha magas fokon beszéled a németet, az uniós kapcsolatok miatt viszonylag hamar tudsz munkát találni Ausztriában és Németországban is, főleg ha van valamilyen végzettséged, leginkább az egészségügyben.
2022. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!