Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a helyzet, ha két személyre...

Mi a helyzet, ha két személyre van írva a bérleti szerződés, de gyerekünk születik?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk a feleségemmel. A szerződés szerint az ingatlanban életvitelszerűen két személy tartózkodhat. Ha idő közben gyerekünk születik, mit tehet a tulaj? Szerződésszegésnek minősül? Visszajár a kaució?

2022. aug. 13. 22:04
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
13%

"Te ennyire nem érted, hogy hogyan lehet megírni úgy egy szerződést, hogy az ne sértsen jogokat?"


Figyu, még mindig nem árultad el, hogy hogy tilthatsz meg olyan egy szerződésben, amire a vonatkozó szabályok nem adnak lehetőséget.


" Ha munkára akarsz felvenni valakit, de romát nem akarsz, akkor sem azt fogod neki mondani, hogy azért, mert roma"


Egyrészt abszolút semmi köze sincs a kérdéshez, másodsorban még a hasonlat is rossz. Kiadod a lakást, majd az egyik bérlő terhes lesz, a gyermek befogadásába pedig nem szólhatsz bele. A cigányos példádnál ez olyan, mintha felvennél valakit aztán 2 év múlva rájönnél hogy cigány és ezért akarnád kirúgni. De még egyszer mondom: a jog nem úgy működik, hogy a saját kis életedből hozol semmihez sem kapcsolódó példabeszédeket aztán várod a csodát, hogy ettől igazad lesz.


"Igen, hát ha nem rólad van szó, akkor persze, hogy irreleváns, hiszen nem a te problémád az sem,"


Attól hogy az én problémám vagy sem, még nem változnak a törvények. Ez nem így működik angyalom.


"aztán ezek a fizető, rendes bérlők a gyerektől védettnek érezve magukat nem fizetnek és súlyos adósságot halmoznak fel"


Szerintem lapozz vissza és olvasd el, hogy mit írt a patkányunk. Emlékeim szerint szó sem volt arról, hogy nem fizettek.


"ezért kényszerülnek sokan a törvényben törvényes utat találni, ami ugyanakkor nem sért jogot."


Ettől még nem lehet határozott idejű szerződést felmondani gyermek születés miatt. Az egész leírásban ez volt a problémám, szóval kérlek ne szalmabábozz és ne mesélj itt olyan dolgokról, amik semmiben sem kapcsolódnak a konkrét esethez.


"Miért is voltak ezek ott tovább? Azt jogosnak tartod, hogy még mindig ott voltak?"


Nem, továbbra sem tartom jogosnak, hiszen direkt le is írtam, hogy maga a kiköltöztetés legális volt és szabályszerű (legalábbis a leírás alapján).

Leírom századszorra: a probléma az, hogy a szerződésbe hiába írod bele azt, hogy csak 2 főre kiadó a lakás, ha egyszer ez nem vonatkozhat a bérlő gyermekére. Ez alapján nem tehetsz ki senkit sem, ha határozott idejű szerződése van. De minden jogod megvan arra, hogy ne hosszabbítsd meg a szerződést.

A másik problémám pedig a patkányunk viselkedése, emberileg nulla és hát törvénytelen is:

"Amikor megláttam, hogy pocakos a hölgyike, teljesen kedvesen normálisan barátságosan gratuláltam, és megkérdeztem hogy megtalálták-e már az új helyet és az milyen lesz. Ők meg értetlenkedtek (nekem itt esett le a dolog, még tényleg "kezdő" bérbeadó voltam, konkrétan ők voltak az első bérlőim), erre én felhívtam a figyelmüket arra hogy a lakás 2 személyre van kiadva, a 3. személy tiltott (NEM a gyerek, hanem egy akármilyen 3. személy), dehát ezt tudják, így gondolom már elkezdtek keresgélni."


Látom magam előtt a pszichopata, vigyorgó-vicsorgó arcát, ahogy gratulál a gyerekhez, majd a következő mondatban már dobná ki őket.

2023. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
22%

#51:


Te vagy az aki rá van fixálódva erre a "ha egyszer odaellett, abban a tulaj neve kuss".


"Figyu, még mindig nem árultad el, hogy hogy tilthatsz meg olyan egy szerződésben, amire a vonatkozó szabályok nem adnak lehetőséget."

Ahogyan nem is tettem! Csak te ezt nem vagy képes felfogni.


"Kiadod a lakást, majd az egyik bérlő terhes lesz, a gyermek befogadásába pedig nem szólhatsz bele."

Pontosan ezért, nem is tettem ilyet.


"Ettől még nem lehet határozott idejű szerződést felmondani gyermek születés miatt."

Pontosan, de ilyen nem is történt.


"a probléma az, hogy a szerződésbe hiába írod bele azt, hogy csak 2 főre kiadó a lakás, ha egyszer ez nem vonatkozhat a bérlő gyermekére."

Így van. De itt sem ez történt. Te vagy az aki "szalmabábozik".


"Ez alapján nem tehetsz ki senkit sem, ha határozott idejű szerződése van."

De, a szerződés értelmében megtehettem volna, csak az egyel kevesebb papírmunka, illetve az addig is befolyó pénz miatt gondoltam, hogy inkább kivárom.

2023. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
14%

"De, a szerződés értelmében megtehettem volna, csak az egyel kevesebb papírmunka, illetve az addig is befolyó pénz miatt gondoltam, hogy inkább kivárom."


Jaj édes isten, szerencsétlen, nyomorult, bárányai. Feladtam. Ott a törvény, ha te úgy gondolod, hogy rád nem érvényes, mert írtál egy azzal ellentétes, emiatt pedig érvénytelen szerződést, akkor gondold így. Felőlem azt csinálsz, amit akarsz.

2023. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
84%

#53:


Továbbra sem fogod fel...


Nem a kipakolás módja miatt pereltek be a bérlők, hanem pontosan amiatt amin te is próbálsz pattogni, hogy a gyerek miatt tettem ki őket, pedig nem lehetne, és szerintük a szerződés ezen pontja így nem számít.


A BÍRÓSÁG MONDTA KI, hogy márpedig a szerződés ezen pontja teljesen jogszerű, és betartható lett volna, ők szegték meg a szerződést!

2023. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Hm...négypipásunk valahogy eltűnt...
2023. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!