Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozatlan idejűre kivett...

Határozatlan idejűre kivett lakást kiadása másnak határozott időre problémás?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék venni egy szobát, és találtam is egyet, ahol lakótársat kerestek.

A tulajdonossal már megegyeztek a szerződést illetően, ők határozatlan idejű szerződéssel kapták meg az egész lakást. Most ők azt szeretnék, hogy velük szerződjek(nem a lakás tulajdonosával), de az már csak a szobára és a közös helységre szólna, és átküldtek egy mintát, ami határozott időre értendő.

Most azon gondolkoztam, hogy ez nem okoz-e nekem problémát. Mivel ha ők felmondják a lakást a 30 napos felmondási idővel élve, akkor nekem van egy szerződésem velük továbbra is(mivel határozott időre szól), viszont a lakást akkor nem használhatom. De akkor igazából nekem elveszik az a biztosíték, hogy amíg a szerződés tart, addig a házban élhetek. Vagy félreértem? Mi ennek a módja?



2022. aug. 26. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Albérlő nem adhatja ki más lakását, max akkor ha a tulajjal erről megegyezett. Gyanítom, hogy trükközni akarnak. Neked cumi is lehet belőle.
2022. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenbe ne menjél bele, a bérlő nem adhatja bérbe a bérleményét.
2022. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Csak a tulajjal szerződj!
2022. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Bérlő is bérbe adhatja, ha ez benne van a szerződésében.

Így lesz ő a főbérlő.

Valóban, így kicsit macerás, vagy megbizol bennük, vagy keresel másik albérletet.

2022. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy adtam ki a lakásom, hogy a szerződésben benne van, hogy nem adhatja bérbe a bérlőm és nem költöztethet még be embereket. Ha megtudnám akkor felmondanék.
2022. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos már nincs időm keresni egy újat, mert egy másik bérleményből időre kell kiköltözni. Tőlem kérdezték még az elején mit szoktak beleírni egy szerződésbe, így nem hiszem, hogy átverésre mennének. A Tulajdonos is ott volt a körbevezetéskor. Szimplán nem értenek hozzá...

Hogy lehetne ezt megoldani? Vagy mire figyeljek oda, vagy legyen írottan mindenképpen?

2022. aug. 26. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Nincs olyan, hogy nincs idő keresni. Ha a lakhatásodról, mindennapjaidról és nem kevés anyagiakról van szó, akkor mindig kell, hogy legyen idő...


Amúgy meg 100% hogy a szerződésében benne van, hogy nem adhatja bérbe a lakást. Azt nem is értem, hogy nem értenek hozzá, ha ők maguk is bérelnek.


Amúgy meg tök egyszerű, neked a tulajdonossal kell szerződnöd az adott lakás adott szobájára. Nekik pedig módosítani kell a szerződésüket, hogy ők meg csak a másik X szobát bérlik.

2022. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!