Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha rendesen fizetve van az...

Ha rendesen fizetve van az albérlet és nincs lelakva a ház se kert csak a főbérlő a magas rezsi változás miatt ki akar rakni de nem találunk másik lakhatást és van egy csecsemő is akkor nem rakhat ki ügye?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

A tulajdonos bármikor felmondhatja a szerződést. Meg kellene nézni, hogy abban mi van leírva. De azért, mert neked kisgyereked van, attól még felmondhat.

Amúgy nem értem. Gondolom a rezsit ti fizetitek és nem a tulaj, nem az ő zsebére megy, ráadásul az átlagfogyasztásig nem változik a rezsi, emiatt miért rakna ki? Ha meg olyan a lakás, hogy a megemelkedett árakon nem gazdaságos és jelentősen több lesz a fizetnivaló, akkor nektek is érdeketek, hogy elköltözzetek onnan.

2022. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Mi van a szerződésetekben? A jogszerű felmondási idő betartásával felmondhatja a szerződést.


Jól is néznénk ki, ha a saját tulajdonával nem rendelkezhetne...

2022. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
De kirakhat
2022. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

" és van egy csecsemő is "


Tehát a nagy semmire legyártottátok a gyereket és a csecsemőre hivatkozva szeretnétek előnyöket kicsikarni legalább addig amíg az nagykorú nem lesz???!

2022. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

A lakás az övé. Jogszerűen felmondhat, a szerződésben rögzítettek szerint. Tökmindegy, hogy találtatok-e másikat vagy hogy van-e csecsemőtök.

Ma már volt egy ilyen kérdés. Ott is meg lett mondva ugyanez.

2022. szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

Én úgy tudom, hogy gyerekkel csak akkor rakhat ki, ha erről előzőleg hozzájáruló nyilatkozatot tettél a szerződéskötéskor.

Sokan pont emiatt a macera miatt nem akarják gyerekeseknek kiadni a lakást.

De nem vagyok jogász, csak ezt a kifogást hallottam gyerekes albi kereső ismerőstől, hogy ezért nem talál lakást….

2022. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

"van egy csecsemő is akkor nem rakhat ki ügye?"


Ezért nem adom ki gyerekeseknek a lakást. És ezért van nálam 6 hónapos határozott idejű szerződés.

2022. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6. Rosszul tudod.

[link]

"Tévhit: Gyerekes családot nem lehet kilakoltatni

Magyarországon semmilyen jogszabály nem zárja ki, hogy gyerekes családnak felmondjanak vagy kilakoltassák őket."

2022. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a többlet rezsi miatt miért tesz ki??? Fél hogy azt nem fogjátok fizetni vagy mi?


Egyébként de, kitehet.

2022. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura az állítólagos ok...


Nem kell egyébként sem indokolni, ha betartja a törvényes felmondási határidőt.

2022. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!