Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csökkenni fognak e a bérleti...

Csökkenni fognak e a bérleti díjak ezért, vagy az adócsökkenést benyelik a tulajdonosok? Az biztos, hogy fehéredni fog a piac, de ez vajon kihat a bérleti díjakra is?

Figyelt kérdés

Jelenleg ha egy tulaj kiad egy albérletet, akkor 1 millió forint éves bevétel felett jövedelemadót és EHOt!!! is kell fizetnie.

Pl kiadja 100 eFt-ért. Évente 1.200.000 Ft bevétel. Ebből kifizet 13,5% (15%-10%átalány)jövedelemadót negyedévente, plusz 14 % EHO-t. Marad neki 72.500 Ft/hó, ha kifizet mindent. Némelyik próbálja ráterhelni a bérlőkre, akik a felárat elutasítják. Ezért szerződéskötés kb. 90%-ban van, de adófizetés kb. csak 20%-ban.

Ezzel némelyik bérlő próbál a kiköltözéskor visszaélni, vagy ha elfogy a pénze, akkor esetleges NAV feljelentéssel próbálja zsarolni a bérbeadót.

A lényeg. Az EHO megszűnik jövőre!!! Az ingatlan kiadásnál már csak a jövedelemadót kell kifizetni. (Erre is két mód van, de ebbe nem menjünk bele).

A kérdés, hogy a 14% adó(EHO) csökkenés mennyivel fogja csökkenteni a kiadási árakat? 5-10%-al, vagy az összeset benyelik a bérbeadók. Vagy esetleg csak a NAV fog jobban járni, mert a bérbeadók zömében most már inkább befizetik, az adót, csak hogy ne zsarolhassák őket?



#lakás #kiadás #áremelkedés #baszott drága #bérbeadás adózása #piaci változás
2017. okt. 30. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem inkább emelkedhet.

Nem egy ismerősöm épp azért nem emelt az utóbbi években, mert átlépte volna az 1M-s határt, és még kevesebb (vagy épp annyi) maradt volna, pedig magasabb bérleti összeg is reális lett volna.

2017. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
72%

Szerintem nem.

Többen fognak munkáltató által biztosított támogatást is kérni, másrészt amit az első írt.

2017. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem fognak csökkenni, sőt... Lásd amit az első írt, most már nem kell figyelni az egymilliós határt.
2017. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Én még nem nagyon láttam olyan adócsökkentést, amitől bármi is (tartósan) olcsóbb lett volna. A (sertés)hús áfájának a csökkentésekor is csak addig volt olcsóbb a (sertés)hús, amíg lehetett írni hogy akció, azóta ugyanannyi, mint áfacsökkentés előtt. Szóval a lakáspiacon sem lesz másképp.
2017. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen valószínűbb, hogy nem lesz csökkenés, bár reménykedni lehet. Csak a piac fog fehéredni és a kb. 20% helyett most már 50% fog adózni az ingatlan kiadások után.

Ez egy elég okos lépés a NAVtól. Sokkal többen és többet fognak adózni mint eddig. Növekedni fog a bevételük innen, fehéredni fog a piac, és ezért a lakás támogatások is jobban fognak érvényesülni.

2017. okt. 30. 20:19
 6/17 xswerdy ***** válasza:
100%

egyrészt nem 1 millió bevétel, hanem 1 millió jövedelem fölött van EHO!! Tehát a költségek levonása után! Így ez mindjárt jóval kevesebb emberre vonatkozik ma is.


Aztán van az EHO-nak felső határa is, így az igazán nagyban üzletelő háziuraknak jóval kevesebb a végén a fizetendő, mint 14%. Már ha egyáltalán fizet valamit, mert aki pl. már a munkabére után megfizet évi 450.000 Ft eü járulékot, annak semmi EHO nincs most sem.


Szóval össz piaci szinten messze nincs 14% közteher csökkenés, szerintem 5% sincs.

2017. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"xswerdy nevű felhasználó válasza:


egyrészt nem 1 millió bevétel, hanem 1 millió jövedelem fölött van EHO!! Tehát a költségek levonása után! Így ez mindjárt jóval kevesebb emberre vonatkozik ma is. "


Ez így nem teljesen igaz. Többszörösen hibás. Sőt az általad említett eset az extrém/átlagtól sokban eltérő. Kétfajta adózás van és az emberek zöme az egyszerűbbet választja. Érteni sem kell hozzá és könyvelő sem kell.

Ezt: 15% 90%a,ami 13,5 %

kb. 530 bruttó, kb. 350 nettó felett éri el az EHO a maximum 450eFt/éves szintet. Ezt jelenleg a munkavállalók alig 10%-a keresi meg. Persze van aki igen.

Egy átlagos lakás kiadás Budapesten 90től fölfelé van és egy embernek általában maximum egy kiadó lakása van. Általában.

Extrém esetekben persze.

Olyan magas a fizetése, hogy már nincs külön EHO fizetési kötelezettsége.

Több lakása is van amik egy része után más nincs EHO.


A tényleges valóság persze az, hogy kb 80-%ban a tulajok nem adóznak utána, mert nem akarják megfizetni a 13,5+14 vagyis a 27,5% adót, nem akarnak könyvelőt fizetni az esetleges költség elszámolásokra, csak egy kiadó lakásuk van, nem keresnek nettó 400eFt felett, stb.

2017. okt. 30. 21:16
 8/17 zgyzgy ***** válasza:
100%

A 2-eshez kapcsolódva:


a munkáltatói támogatás azért sem működik sok esetben, mert ilyenkor a tulajnak hivatalosan (nem feketén) kellene kiadni a lakást, ami adózással jár.

E többletet nyilván ráterheli a bérlőre, tehát drágábban adja ki a lakást, vagyis mindenki rosszul jár.

Állambácsinak senki sem szeret fizetni a semmiért.

2017. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
61%

Ez már a rosszabbik felállás.

De látszik, hogy a kérdező azt szeretné hallani,hogy persze, a tulaj meg az állam meg mindenki nyelni fog, kivéve a bérlők, akik ismét 50 ezerért vehetnek majd ki 100m2 lakást a Deák téren :D

Mindezt 2017-ben:D

2017. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 9es.

Ahogy a kérdésben is kifelytettem, kérlek olvasd el mielött okoskodsz, 15% adócsökkentés mellett én 5-10 % bérleti díj csökkenést vártam volna.

Persze a többiek meggyőztek, hogy nem lesz. Nem a feléért sem mint, mint kioktatásodban leírtad. Legközelebb mielött reagálsz valamire kérlek olvasd el. :)

2017. okt. 31. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!