Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik olyan ingatlan iroda,...

Létezik olyan ingatlan iroda, ahol a keresésben segítenek és nem az eladásban?

Figyelt kérdés
Hogyan hívják őket?
2022. szept. 24. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik foglalkozik kereséssel is.
2022. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
A saját vagy szerződéses partner ingatlanjaiból tudnak keresni.
2022. szept. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindegyik segít akár ebben is, de nem véletlenül nem egy népszerű és közismert szolgáltatásuk. Elmesélem az én sztorim.


Tavasszal vettem első lakást huszonévesként, magas önerővel. Tudtam sok lakást meg akarok nézni, ezért azt én úgy képzeltem bemegyek a város legnagyobb ingatlan irodájához, akiké a hirdetések kb. fele (pl. ingatlan.-com-on is) és ezt elmondom nekik, hátha tudnak szervezni nekem egy "túrát", ahol rövid idő alatt sok lakást meg tudnék nézni az ő kínálatukból, ami engem érdekel. Ez azt gondoltam azért lenne jó, mert akkor nem nekem kellene egyesével hívogatnom a különböző ügynökeiket akik az adott lakást hirdetik és egyenként leszervezni lakásnézéseket, hanem úgymond ezt ők megcsinálják helyettem és milyen jó, elmegyünk egy nap majd 4-5-6 lakásba egymás után. Na ebből annyi lett, hogy végül csúnyán át akartak verni. Az ügynök akihez kerültem folyamatosan azt mondogatta, hogy sajnos a jó lakásokat elkapkodták (háború, infláció, kamatemelés, ezeket ismételgette), nem igazán van választék, úgyhogy 2 hét alatt elvitt 3 lakást megnézni, amik kb. csak annyit tudtak az én igényeimből, hogy 2 szobásak voltak. Kettő lakás az egyik legrosszabb fajta panel volt, panelprogram nélküli, 5 emeletes házban az 5. emeleti, fürdő+wc egybe, régi minden. Aranyáron hirdették a többihez képest is, de még rá kellett volna költeni 5 milliót, hogy az ember ne okádja el magát egyből, amint belép. Elvitt még egy szigeteletlen 4 emeletes, kb. negyvenéves társasházba is, ahol a földszinti lakás egy kibérelhető szexbarlangként működött (nem viccelek, ott volt a tulaj is és ő is elmondta ezt egyenesen), a nagyszobában sztriptízrúd volt felállítva, egy kis stand volt kitéve bilincsekkel és korbácsokkal és minden fekete-vörösre volt festve a szobákban.


Lényeg a lényeg, ugyanezt a szolgáltatást kértem volna az ingatlanirodától, amit te és cserébe gondolom azokat az eladhatatlan szarokat akarták a nyakamba sózni, amiket ők sem bírnak eladni már minimum hónapok óta, mert azt hitték csak mert huszonéves első lakást vásárló vagyok, biztos bepalizható vagyok. Közben hazudtak arról, hogy más lakásokat már eladtak, amik jobbak.

2022. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!