Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bármikor felmondhatja a...

Bármikor felmondhatja a szerződést a tulaj?

Figyelt kérdés
Az előző albérleti szerződésemben az volt, hogy ha egy éven belül mondja fel a bérbeadó a szerződést (nem arra gondolok, hogy bármi kifogása van, hanem ha pl el akarja adni, ismerőst költöztetne be, stb) akkor a beköltözéskor fizetett kaució duplája jár nekünk. A mostaniban viszont csak annyi van, hogy egy hónap a felmondási idővel írásban bármelyik fél jogosult felmondani. (persze ha mi mondjuk fel egy éven belül, akkor elvész a kaució...) Ezt egyoldalú ak érzem. Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

2022. okt. 1. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez szerepel a szerzödésben, akkor igen.

Az elsönél elvileg egy évre el volt kötve nektek a lakás, ezért volt az extra kártérítés.

Most elvileg mindkét fél bármikor felmondhat a megszabott felmondási idövel, ha nincs benne olyan - márpedig a leírt megfogalmazásnál nincs -, hogy ti egy évre lekötöttétek a lakást magatoknak, akkor a kaució ugyanúgy visszajár, mint minden más esetben. Csak akkor vesztitek el a kauciót, ha fix idöre (egy év) vettétek ki a lakást és elöbb mondtok fel. De akkor meg a leírt felmondási szabályzásnak nincs értelme.

2022. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt is egy évre kötjük, azután automatikusan hosszabbodik, ha úgy állapodtunk meg. De egy év után (30 nappal előre kell szólnia) dönthet úgy, hogy módosítja az árat. Szóval egy normál, határozott idejű szerződés.
2022. okt. 1. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Na mos t akkor határozatlan, vagy határozott idejű a mostani szerződés? VAgy úgy határozatlan, hogy benne van plusz feltételként az egy éven belüli felmondásnál a kaució vesztés?


Ha aláírtad, akkor ez van.

2022. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Határozott szerződés, 1 éves. A lejárta után hosszabbodik automatikusan, közös megegyezéssel nyilván. Tehat ez azt jelenti, hogy ha mindenkinek okés, akkor nem kell új szerződést írni, hanem akkor él tovább. Nem írtam alá, most küldték át. Az a kérdés, hogy mennyire hisztizhetek, hogy ez engem nem véd, ha ő egy hónap múlva kitalálja, hogy tessék, itt a kauciótok, lépjetek, akkor nekünk újból egy csomó kiadás a költözés, lakásnézés, idegeskedés...
2022. okt. 1. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha határozott idejű szerződés, akkor meg jár nektek a dupla kaució.
2022. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A kaució a károkozásra vonatkozik,arra van kitalálva . Ez nem adásvételi szerződés,adom a foglalót,aztán ha valamelyik részről nem jön össze,annak duplázni kell,vagy elveszti az adottat.
2022. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Én már sok albiban voltam, ha a tulaj kitalálja, h mennetek kell akkor a 30 napos "felmondási" időt elkell fogadni, kb mindenhol ilyen feltételekkel voltam. Sőt egy helyen megpróbálták azt is belefogalmazni, h azonnali hatállyal rakhassanak ki, mondom jó, akk fizetem a közjegyzőt és menjünk oda szerződést írni.

Ez így teljesen korrekt.

2022. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha mindenhol dupla kaució járna vissza, akkor mindenki kibírhatatlan bérlő lenne, hogy kirakják mihamarabb :D
2022. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem nagyon hallottam még olyanról, hogy a tulaj megtartotta volna csak úgy a kauciót, főleg ha azonnal akad másik bérlő.
2022. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!