Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire közösködtök másokkal...

Mennyire közösködtök másokkal együttélés során?

Figyelt kérdés

Ha 3-4 ember lakik egy albérletben, mennyire osztjátok meg a dolgokat?


Mindenki magának főz, mos, veszi a kávét, a mosóport stb vagy van ami közös?



2022. okt. 4. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Legjobb ha MINDEN, de szó szerint MINDEN külön van.


Persze normális emberek meg tudják beszélni, hogy ami tényleg közös használat, WC papír, takarítószerek, azt közösen veszik. De sokan még erre sem képesek.

2022. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk (igaz, nem MO-on, hanem Nyugat-Európában) 5-en éltünk egy lakásban (mindenkinek külön szoba, a többi közös) soha nem volt ebböl vita, ha valami elfogyott, azt vett, aki észrevette, a kajánál meg még egy fél hagymát is megkérdeztünk, hogy elvehetjük-e, ha valamiért hiányzott és másnap pótoltuk.

5 év alatt egyszer sem volt ebböl semmi stressz vagy vita.

2022. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

2 évig béreltem szobát egy nagyobb lakásban. 4-en voltunk alapból, de aztán az egyik volt lakótársam lényegében odaköltöztette a paliját. Vagyis hát hivatalosan nem lakott ott csak 7 napból 5-öt ott aludt. Na mindegy.

Voltak próbálkozások, hogy közösen vegyük a wc papírt, tisztítószereket, mosogatószert...stb de nagyon hamar vita lett belőle. Pl valaki Zewa-t vett valaki meg a legolcsóbb 1 rétegű papírt. A vége az lett, hogy mindenki vette magának, és vitte magával a wc-re.

2022. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan albérlet, ahol valaki bevásárolt, kitette a blokkot, és kifizettük. Mondjuk takarítani meg pont nem szeretett.


De utolsó lakótársam erősen a rossz véglet volt. Simán használta a budi papíromat. Ha odatettem a blokkot, hogy mennyi az annyi, akkor az volt a baja, hogy hát a SPAR-ban drága és miért nem a kínaiban vettem, meg inkább majd ő vesz legközelebb.


Amiből az volt, hogy amikor elfogyott, akkor direkt nem vettem, vártam mikor vesz. Nekem volt még egy tekercs dugiban. Hát először a zsebkendők, utána meg a szórólapok és Auchan újság kezdett gyűlni a budi mellett... :D

2022. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy folyamatos kozos kajalas vagy egy valaki foz mindenkire, az nem volt. De legalabb havi egyszer sutottunk/foztunk kozosen.


Mosni mindenki kulon mosott, maximum olyan volt, hogy valaki megkert, bedobhat-e a ruhaim melle egy polot/nadragot, mert holnapra kene neki.


A wc papirt, mosoport, oblitot, mosogatoszert, szivacsot, tisztitoszereket, olajat kozosen vettuk. Az viszont, hogy egyszerre tobb ember is vesz, az egyaltalan nem jott be. Ment rajta a vita, hogy de hat multkor is en vettem, most vegyen valaki mas. Miert ilyen mosogatoszert vettel, zsiros marad tole a tanyer. Vegul abban allapodtunk meg, hogy en veszek mindent, google tablazatba beirom, mikor meg fizetjuk a szamlakat, akkor ezt is elosszuk. (meg mindig megvan a tablazat, a siras kerulget, ha megnezem 2015-ben mi mennyibe kerult) Volt olyan tarsasag, akikkel a ketchupot, mustart meg kulonbozo szoszokat is kozosen vettuk.


Ami viszont folyamatos problema volt, az a mosogatas meg furdoszoba/konyha takaritas. Ha a 4-bol csak egy valaki olyan, hogy nem mossa el a reggeli tanyert legkesobb aznap este, azonnal bukik az egesz. 2 napon belul biztos lesz egy masik szemely, aki a 3 tanyer, 1-2 pohar meg nehany evoeszkoz melle oda fog tenni egy negyedik tanyert meg egy villat. Majd en is azt mondtam, hogyha mas nem mosogat el maga utan, akkor nem en leszek a pancser. A vege meg sokszor tenyleg az volt, hogyha enni akartal, elotte el kellett moss egy tanyert meg egy villat. Persze voltak olyan lakotarsak, akikkel ez kevesbe volt problema, veluk beiktattunk heti egy takaritasi napot, amit tobbnyire probaltuk betartani.

2022. okt. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarítószereket, wc papírt, folyékony szappant, mosogatószert, a konyhában sót használtunk együtt.


Nem cigánykodtunk ilyeneken, hogy jaj te miért ezt vagy azt vetted (olcsót/drágát, x márkát). Ha valaki megvette ezeket, akkor szólt a másiknak és odaadta az ár felét.

2022. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, takarítás.


Legjobb az volt, ahol fogadtunk egy takarítónőt aki átlag 1,5-2 havonta jött és rendbe vágta a közös részeket. Nyilván ettől bizonyos szintig mi is rendet tartottunk, mosogattunk. Így folyamatosan rend volt és elosztva havi egy ebéd ára volt.

2022. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Ellenben volt olyan lakótársam, aki még a takarításban is gyerekesen rohadt kicsinyes volt.


WC-t soha nem takarította mert hát ő diplomás ember, konyhában is csak a tűzhelyet néha, bár többségében a takarítás kimerült abban, hogy leseperte a konyharuhával a dzsuvát a földre.


Fürdőszobát egyszer takarította ki, de úgy csinálta, hogy a polcokat FÉLIG törölte csak le, pontosan a feléig, mert hát ő más után nem takarít az én felemet takarítsam én... :D


Az nem zavarta, hogy én havonta kompletten kiganéztam mindent tisztára.


De mosogatás is ilyen volt. Nyilván a fél konyhát nem mosogatja el az ember, de ha ott volt egy tányér vagy egy pohár akkor fogtam és azt is elmostam, mert nem ezen múlik az élet.


Na a lakótársam nem ilyen volt, elmosogatta a saját cuccait, de talált köztük egy kiskanalat ami az enyém, így azt az EGY DARAB KISKANALAT ott hagyta benne a mosogatóban... :D


A végén már egy "hogyan kell takarítani" listát írtam, hogy mi tartozik bele és azt beszéltük, hogy havi szinten írjuk, váltjuk.


Vagy volt olyan, hogy megyek haza, a kádban áll a retkes víz. Kérdem mi ez? Hát ő azt gondolta, hogy felengedi a kádat vízzel, az majd feloldja a koszt és csak le kell engedni... :D

2022. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen lakunk együtt, jöttek-mentek az emberek, de egyedül egy lánnyal osztozkodtunk, csak azért, mert vele már ismertük egymást. Evidens volt, hogy a tisztítószereket, mosószert, mosogatószert, WC papírt stb. felváltva vettük, aztán kifizettük a másiknak. Mosni is többször mostunk együtt. A többieknek erre nem volt igénye, azóta helyette költözött be más, vele sem osztozunk. Kaján annyiból osztozunk, hogy ha valakinek kell hirtelen valami, de nincs otthon/nem találja a boltban, akkor elkéri, de nyilván nem kértem el egy darab sütőpapír árát. Főzni nem igazán szoktunk együtt, a takarítást meg elosztjuk, hogy a közös szobák hetente min. egyszer legyenek kitakarítva, és le van osztva, hogy ki mikor soros. Mosogatni sem szoktunk más helyett, ha valamit éppen nincs időm eltakarítani, ott hagyom a pulton, de sosem várom el senkitől, hogy elmosogassa, ahogy én sem szoktam másét.
2022. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!