Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kereséshez tippek?...

Albérlet kereséshez tippek? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Albérletetet keresek. Eddig csak koliban, illetve otthon laktam. Mit érdemes először megnézni a lakásban? Milyen buktatói lehetnek? Első sorban attól félek, hogy egy évre kell mindenhol kivenni a lakást, és lehet, hogy lesz benne olyan dolog.(pl. hangos szomszédok, hideg télen a lakás), amiket nem fogok észrevenni az első szemrevételezésnél, és 1 évig ilyen helyen kell majd élnem. Ti mikre figyeltek, illetve hogyan smit érdemes albérletet választani?

2022. okt. 8. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a hangos szomszédokat nem biztos, hogy még szerződéskötés előtt ki tudod szűrni.

Valószínűleg a tulaj nem mondja el, ha ez lenne a buktató.

A mi albérletünk lépcsőház fölött van és emiatt iszonyú hideg télen, sajnos mi erre nem figyeltünk.

Ebből a szempontból az a jó, ha a lakás körbe van fűtve.

Nagy belmagasságút sem szabad kivenni, szintén a fűtés miatt.

Azt is nézd meg, a nyílászárók milyen állapotban vannak.

2022. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Szerencsédre tél van, hideg van, az hamar kiderülne ha rossz lenne a fűtés.


Ami szerintem a legfontosabb az a tulaj.

Emlékszem az első helyen amit megnéztünk nem engedte a tulaj, hogy virágot tegyek a bútorra, mert mi van ha kifolyik és felpúposodik.

Tudtommal még mindig kiadó a lakás. Pedig mi 3 éve voltunk megnézni.



Amit kivettünk ott nagyon kedves, laza tulajok voltak. Megkaptuk a párszor 4 falat, meg megkérdezték kell-e valamelyik bútor amit már kidobnának az irodából, otthonról. Annyit kértek, hogy mikor kiköltözünk ne nézzen ki rosszabbul a lakás, de nyugodtan lefesthetünk bármit, felfúrhatunk bármit, átalakíthatunk bármit.

Soha fel nem jöttek hozzánk a 2.5 év alatt még ott laktunk, hogy ellenőrizzék milyen a lakás. Számlákat mi fizettük, abszolút megbíztak bennünk, otthonunknak éreztük a helyet.



Amit még szűrj szerintem az a környék. Mennyire biztonságos, vannak-e boltok a közelben, milyen a közlekedés (van-e parkoló, van-e kerék pártárolási lehetőség, van-e tömegközlekedés)

2022. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Ha nem muszáj (problémás család stb. miatt), NE MENJ albérletbe, pénznyelő és sok gond van vele (hülye főbérlő, hülye lakótársak, ismeretlen környék, stb.)


2. Ha van rá pénzed, menj külön házba, ahol a lehető legkevesebb a szomszéd stb.


3. Ha nincs, menj külön lakásba, ahol legalább lakótársak nincsenek.


4. Ha erre sincs, keress olyan szobát, ahol több az albérlő, nem csak 1-2 lakótárs van, így könnyebb ignorálni őket.


Az meg mindegyikre vonatkozik, hogy lehetőleg ne legyen lepukkant, mert amikor egyszer csak ott figyel a penész a falon, a főbérlő meg tágra nyílt szemekkel csodálkozik, hogy "de hát az eddig nem volt ott, biztos a te hibád", miközben szinte biztos, hogy az ellenkezője igaz, na akkor kezdődik az idegbaj...

2022. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj személye nagyon fontos, ha azt érzed, hogy nagyon nem szimpatikus, cinkesnek tűnik, akkor inkább ne bérelj tőle lakást.

Fontos a környék, a lépcsőház állapota/rendezettsége (sokat elárul a lakóközösségről), a nyílászárók, a fűtésre kérdezz rá, megkérheted a tulajt arra is, hogy mutasson számlákat esetleg a rezsiről (tájékozódásképpen).

Lehet-e parkolni a ház közelében (ha van autód), kell-e ezért fizetni vagy ingyenes? Buszmegállók vannak-e a közelben, boltok elérhető távolságban vannak-e vagy át kell bumlizni a várost egy nagybevásárlással?

Nálunk az is fontos volt, hogy ne legyen játszótér az ablak előtt - mindig van legalább egy gyerek, aki visít, te meg hallgathatod naphosszat.

2022. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell mindenhol egy évre kivenni, én két albérletben is voltam, mindkettő határozatlan időre szólt, mondjuk én eleve ilyet is kerestem. Ami szerintem a legfontosabb, legyen letisztázva hogy hogyan mikor kinek és mit fizettek. Egyedi mérőórák legyenek, és aszerint történjen az elszámolás, ill. a mérőóra állásokat írásban rögzítsétek, ill. fényképezd le azokat. A lakásban talált hibákat szintén írásban rögzítsétek a szerződés megkötésekor, nehogy utólag rád fogjanak valamit.
2022. okt. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írom,hogy nyugdíjastól,idősebbtől ne vegyél ki lakást.

Mindenbe beleszólnak,okvetetlenkednek, bejárnak a hátad mögött,okoskodnak.

Ragaszkodnak az ócskaságaikhoz,még egy szekrény elmozdítását is személyes sértésnek veszik.

Kétszer is így jártunk,többet soha ilyen korútól.

2022. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézz körül a környéken (üzlet, közlekedés, utcakép, szomszédok...). Utána következzen a lakás maga: kopogtasd meg a falat, nincs-e elválva vakolat, jól zárnak-e az ablakok, ajtók. Ha legfelül laksz, akkor alaposan (inkább szakemberrel) nézd meg a tetőt. Hiába a tulajdonos kötelessége rendbe tetetni, ha beázik, ha már Téged kiáztatott.
2022. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!