Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran csináljátok...

Milyen gyakran csináljátok ezeket?

Figyelt kérdés

Ablakpucolás

Fuga kitakarítás (főleg kertesház, fafűtés érdekelne)

Portörlés

Kilincs-takarítás


Van gyermeketek?


2021. febr. 17. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Kutya-macska van.

Az ablaktisztítás végletesen változatos. Ahol a kutya jár, ott akár 2 naponta, a többi helyiségben kb. 3 havonta, de szükség szerint, nem számolom.

Fuga kb. 3 havonta.

Portörlés: nappaliban hetente, hálóban szükség szerint, fürdőben akár naponta.

Kilincs: ez a heti takarítás része.

2021. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ablakpuculás: kb.3 havonta,de ha látom,hogy kell,megcsinàlom,illetve télen nem viszem túlzásba.


Fuga: max.félévente,fürdőszobában (panel)


Kilics takarítás: nincs,egyedül élek,szinte az egész lakás egybe nyílik

Hazajövök,azonnal kezet mosok.


Portörlés: hetente,hétvégén


Nincs gyerekem.

2021. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Nincs gyerekem, heti 2x jön a takarítónő.

Havonta van ablakpucolás. A fuga tisztítást nem értem, hogy függ össze a fa fűtéssel? Egyébként sem a járólapon, sem a csempén nincs konkrét fugatisztítás. Portörlés heti kétszer, kilincstörlés is.

2021. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy függ össze talán a kertesházzal és fafűtéssel, hogy sokkal több kosz rakódik le, így gyakrabban kell sikálnom. Én is kb 3 havonta, de olyankor már nagyon fekete, lehet, hogy gyakrabban fogom.
2021. febr. 17. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:

ablakpucolás szinte soha, kívülről max akkor van értelme ha konkrétan van rajta valami kosz, különben kb 2naponta tisztítanom kéne.

fuga: nagyon ritkán kell, nálunk a penész és a kemény víz okozza az elszíneződést, de találtam egy olyan penész elleni szert ami után nagyon sokáig szép tiszta marad.

por: havonta-kéthavonta

kilincs: soha? lol. nálunk csak ilyen gombkilincsek vannak, max akkor törölném le ha konkrétan rákenődött valami


se gyerek, se állat

2021. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ablakpucolás: eddig félévente csináltam, mert faltól falig, padlótól plafonig ablakaim voltak. Most új helyre költöztem, ksiebbek az ablakok, ezeket valószínűleg rendszeresebben fogom.

Fuga: nagyon ritkán, őszintén nem tudom, ezt a takarítónőnk intézi. NIncs fafűtésünk, nem tudom ez mennyire függhet össze.

Kilincs takarítása: hetente minimum egyszer, de ha vendégek jönnek, akkor azelőtt és azután is, különösen ebben a covid helyzetben

Portörlés: hetente mindenhol

Nincs sem kisállat, sem gyerek

2021. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ablakpucolás: koszolódástól függ, pár hetente

Fuga: passz, amikor felmosok a fürdőben vagy lemosom a konyhai csempét, akkor nyilván a fugát is tisztítom, máshol nincs ilyesmi burkolatunk... nincs fafűtésünk, nem tudom miben függ össze a kettő

Portörlés: 1-2 hetente alaposan, a csupasz felületeket (asztalok, stb.) naponta-kétnaponta áttörlöm gyorsan

Kilincsek: 2 db kilincs van a házban, pár naponta letörlöm kézfertőtlenítővel


Nincs se gyerek, se kisállat

2021. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, 2 éves kisfiam van

Nálam úgy működik a takarítás hogy hétfőtől csütörtökig csak rendet rakok megfőzök elmosogatok felseprek feltörlök kimosok

A pénteki napokon van a 'nagytakarítás' ahol azokat csinálom amiket kérdeztél, még pluszban az ágyneműt húzom át, kimosom a szükséges a takarókat párnákat de általában csak a gyerekét kell, a kisebb szőnyegeket kisúrolom, a fürdőt lefertőtlenítem és mindenen átmegyek egy ajaxos vízzel

Nekem ez a kedvenc napom olyan jó illatos és friss a lakás ilyenkor 🙂

És azért szoktam péntekenként mert a párom hétvégenként elszokott minket vinni egy kicsit csavarogni, bevásárolni a másik nap pedig a családtagokat látogatjuk meg így nyugodtan megyek el otthonról

2021. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lakásban élek, nincs gyerekem.

Ablakpucolás+fuga: kb. félévente

(A sűrűn tapogatott ablakot meg kb 3 hetente)

Portörlés, kilincsek: hetente

2021. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!