Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen estben kifizettethetem...

Ilyen estben kifizettethetem a tulajdonossal az állatorvosi költségeket?

Figyelt kérdés
A tulajdonos tudtával tartok cicát, a szerződésben szerepel is. Amikor nem voltam otthon bement a lakásba, nem figyelt a macskára az meg kiszökött a bejárati ajtón. A tudtommal ment be (szerelni kellet valamit és nem tudtunk olyan időpontot találni amikor az a szerelő ráér akihez ő ragaszkodik, és én is ott tudok lenni, ezért mentem ebbe bele) és direkt többször felhívtam a figyelmét a macskára. Szerintem az állatorvosi költségeket illene megtérítenie, jól gondolom ? Szerinte nem, mert véletlen volt. Nem is szólt a dologról (azt állítja neki nem tűnt fel, és különben is sietett nem ért rá macskát keresgélni megvan-e, szóval még kvázi neki állt feljebb), egy szomszéd találta meg a cicát egy bokorban, kiposztolta a lakóközösség fb csoportjába onnan tudtam meg, mielőtt még hazaértem volna...Az állatorvos mondta a sérülések alapján, hogy valami elütötte, műteni is kellet, és valószínűleg egy életre sánta marad.
2022. okt. 11. 14:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De mégegyszer: a tulajdonos ismeri a macskát, hiszen havonta talákozunk. Direkt kérdeztem többször is, hogy ugye nem lesz gond. Ő hajtogatta, hogy nem, dehogy. El tudtam volna intézni én is a szerelést, a ő ragaszkodott mindenáron "Jozsihoz" aki megoldja okosba. Nem működött rendesen az egyik gázrózsa, én simán ellettem volna nélküle bármeddig.
2022. okt. 11. 20:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Soha semmilyen körülmények között nem megyünk be az ingatlanba, ha a bérlő nincs otthon. Ez alap és mindkèt fél érdeke.

Nem jogos a kèrèses.

1. Minek mentél bele, hogy akkor menjen amikor nem vagy otthon?meg kellett volna oldanod valahogy, vagy ragaszkodni egy megfelelő időponthoz.

2. A macskarol neked kellett volna gondoskodni. Vagy elviszed magaddal aznap, vagy otthon beteszed a hordozóba vagy kulcsra zárod az egyik szobába.

Te sem gondolod komolyan, hogy a tulaj és a szerelő a macskára fognak figyelni, és ha el is szökik leállnak keresni?

Amúgy az allatetetesnel is ha a szomszéd megker is utálok menni, mert folyton azon aggódom, nehogy meglepjen vagy elpusztuljon.

2022. okt. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%

Ismerőst megkérni egészen más. Igen, ha elmegyek, anyám etetni a macskát, de a macska ismeri őt és anyám is a macskát, és biztosra vehetem, hogy a legnagyobb gondossággal fog eljárni. Persze, ha ez esetben történne valami, nem, nem varrnám anyám nyakába, mert én döntöttem úgy, hogy rábízom.


De pl. amikor a macskát panzióba vittük, ha ott történt volna hasonló, az a panziós felelőssége lett volna. Dupla, kulcsra zárt ajtó is volt mindenhol.

2022. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!