Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Visszakérhetem e a kauciót...

Visszakérhetem e a kauciót határozatlan idejű szerződést írtam alá egy hónap után?

Figyelt kérdés
Maga az albérlet tetszik viszont az egyik lánnyal nagyon nem jövök ki. Próbáltam már beszélni vele a problémáimról ugyanúgy viselkedik. Az előző lakók is miatta jöttek el. Vissza kaphatom a kauciót? A szobában semmilyen kár sincs, tiszta rendszerető vagyok.

2022. okt. 18. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza, de ennek nyilván a szerződésben le vannak írva a feltételei. (Felmondási idő, kar nem történt stb)
2022. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Felmondási idő 1 hónap. Muszáj megvárni azt az egy hónapot ahhoz hogy visszakapjam vagy lehet rögtön október végén költözni
2022. okt. 18. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözni lehet bármikor, de a felmondás alatt a lakbért fizetni kell.
2022. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ezt nem lehet úgymond megkerulni? Nehéz lenne kibírni ezzel a lánnyal még egy hetet is
2022. okt. 18. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megkerülni, ez egy szerződés amit amikor aláírtál, el is fogadtál.

Ennyi erővel a bérbeadó is kerülgethetne, és mondhatna azt, hogy holnaptól 3x-os lakbért kér, vagy éppen soha nem költözhetsz el.

2022. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
OTTLAKNI NEM KELL! Elköltözhetsz akár most azonnal is. Elég, ha a díjat fizeted
2022. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2: Nem megvárni kell, hanem kifizetni. Ezt jelenti a felmondási idő.

Most kell szólni, hogy már csak a felmondási időn át bérelsz. Azalatt tud találni új bérlőt.

Ha mindent szerződés szerint csináltál és olyan kár nem esett, amit nem fedez a bérleti díj és a biztosítás, akkor jár vissza a kaució.

Elköltözni elköltözhetsz, de a pénzügyi dolgokat állnod kell, amiket vállaltál. Ha meg tudtok egyezni, mondhat mást bérbeadó, de ezt neki kell kezdezményeznie, hogy pl. elenged valamit, tekintve hogy nem töltöd ki ottlakással a felmondási időt.

2022. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kérdező funckionális analfabéta vagy?
2022. okt. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg említheted a problémádat a bérbeadó felé, mert írod, hogy miatta ment el több bérlő. A bérbeadó lehet úgy döntene, hogy elküldi -> ezzel jól járna, mivel ha őt fogja meg, akkor a bérlőtárs fog folyton cserélődni, az neki plusz munka és pénzkiesés, ha elküldi és keres helyette más normálisat, akkor 1-szer kell keressen helyette mást és aztán nem lesz annyi csere-bere.
2022. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!