Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két hónapja felajánlottam a...

RamboJudas kérdése:

Két hónapja felajánlottam a lakásom ukrajnai menekülteknek. Most azzal jönnek, hogy átverték őket, és kicsalták a kaucióra szánt 300ezer forintjukat. Ezért még maradnának. Nemet mondtam. Mit tudok csinálni, ha nem költöznek ki a két hónap lejártával?

Figyelt kérdés

Egy kárpátaljai magyar családot hozott a civil szervezet. Először az volt a kérésük, hogy nem két hétre, hanem egy hónapra jönnének. Beleegyeztem. Miután letelt a hónap, azt kérték, hogy még egy hónapig maradnának. Beleegyeztem.


Szerződésük nincs, soha egy fillért nem fogadtam el tőlük, a rezsit is én fizetem, elvileg mindennek van írásos nyoma, hiszen a civil szervezettel emailben egyeztettem. Van egy kiskorú gyerekük, és kettős állampolgárok.



#ingatlan #menekült #szívességi használat
2022. máj. 2. 03:10
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

A kiskorú gyermekes családot külön törvény védi, őket akkor tudod csak kitenni, ha közjegyző által is hitelesített bérbeadási szerződést csináltatok ami külön kitér a felmondásra.

Ha ilyen nem készült akkor hosszú jogi procedúra lesz a vége.

2022. máj. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

A civil szervezet intézi szerintem, hogy átkerüljenek máshová.

Sajnos itt sokan hamis infókat is terjesztenek, hogy a menekültek ellen hangoljanak, szóval a kérdést muszáj pici fenntartással kezelni most.

2022. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A némelyik magyar csinál ilyet, akkor egy ukrán miért ne?

Amúgy fogalmam sincs mit kéne tenned :(, én civil szervezettel egy időben ügyvédi tanácsadásra is elmennék.

2022. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A civil szervezetnek megírod, hogy vége az ingyenebédnek, holnaptól havi 200 a bérleti díj.
2022. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Van szerződés, mert írásos nyoma van az egésznek.
2022. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Egy bérleti szerződés felmondása után szinte minden esetben nehézségekbe ütközik a lakást önként el nem hagyó bérlő kilakoltatása, akár van kiskorú gyermeke, akár nincs. A tulajdonosnak a bérleti szerződés felmondását követően ugyanis, amennyiben a bérlő nem hajlandó önként kiköltözni a lakásból, első körben lakás kiürítése iránti keresetet kell előterjesztenie a bíróságon, melynek pozitív elbírálása során a bíróság a bérlőt megfelelő határidő tűzésével a lakás elhagyására kötelezi. Amennyiben a bérlő a bírósági ítélet rendelkezéseinek nem tesz eleget, akkor második körben az ítélet végrehajtása kérhető.


A végrehajtási eljárás során a bíróság a bérlő kérelmére egy alkalommal, és legfeljebb 6 hónapra elrendelheti a végrehajtás felfüggesztését. A végrehajtás felfüggesztését pedig attól függetlenül lehet kérni, hogy a bérlőnek a háztartásában gondoskodnia kell-e kisgyermekről vagy sem.


Mindazonáltal a végrehajtás felfüggesztésére kivételesen és kizárólag abban az esetben kerülhet sor, ha a bérlő a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülményt igazolta, és a bérlőt a végrehajtási eljárás során korábban nem sújtották rendbírsággal.


A kivételesség itt azt jelenti, hogy a méltányolható körülménynek kivételesen nagy súlya kell, hogy legyen, másrészt csak kivételesen ‒ és nem állandó jelleggel ‒ állhat fenn.


Így például nem lehet arra alappal hivatkozni, hogy a bérlő már régóta nem folytat kereső tevékenységet, és így nincs állandó jövedelme, hiszen ez a helyzet nem ideiglenesen, hanem már régóta, szinte állandó jelleggel fennáll, és nincs is esély annak kedvező megváltozására. Ugyanígy, az a körülmény, hogy a bérlő kiskorú vagy fogyatékos gyermekről gondoskodik, önmagában nem ad alapot a felfüggesztésre. Ha azonban számítani lehet arra, hogy ez a kivételesen felmerült körülmény belátható időn belül megszűnik, a felfüggesztésnek már helye lehet. Így például az a körülmény, hogy a bérlő a munkahelyét önhibáján kívül, de átmeneti jelleggel elvesztette, (jelen esetben háborús helyzet miatt) alapot adhat a felfüggesztésre, a döntés és a mérlegelés azonban minden esetben a bíróság kezében van.

2022. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Lejárt a határozott idejű szerződés.

Ha nen költöznek ki, költöztess be pár kopaszt.

2022. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1) Beszélj a civil szervezettel hogy jófej voltál eddig meg minden, segítettél másoknak, de már neked is kellene a pecu. Ha keres nekik másik kéglit a civil szerv és át is költöznek akkor bingód van.

2) Ha nem segítenek akkor beszoptaaaaaaaaaaaaaaad. Ha nincs közjegyzői okiratba foglalva a megállapodás, akkor ahogy a #6-os leírta egy jó hosszú procedúra vár rád és kb. 6-9 hónap múlva ki tudod rakatni őket.

2022. máj. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Hivd el egy ismerosod ,akinek van 1-2 nagytestu kolyokkutyaja,akik szeretnek cipot taskat megragni.


Bemesz korulnezni es beszalad a ket kutya.


Vagy lejotteted vizszerelo el a vizuket,leveszed az ablakot,bejarati ajtot,mert fel kell ujitani.

Ha kell csinalj egy albetorest az ajto roncsolasaval.


Sokminden van,amivel el lehet uldozni az embert.


Olyat is lehet,h par nyugdijast megkersz,h uldogeljen nonstop az ajtajum elott es mindig kerdezzen toluk vmit tartsa fel oket.



Diakoknak is kiadhatod ingyen lakassal,amig nem uldoztek oket ki. Aztan fizetik a berleti dijat. Szerzibe vhogy fogalmazd meg. Egyes diakok szakertok abban,hogy lehet elviselhetetlenul mocskosan,igenytelenul elni. Ilyet keress.

2022. máj. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Összeszedném vagy 20 jó ismerősöm, hogy ők is menekültek és kicsit húzzák össze magukat, mert mától itt fognak lakni.
2022. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!