Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kilakoltatáskor jár bármi a...

Kilakoltatáskor jár bármi a bérlőnek?

Figyelt kérdés

Voltunk közjegyzőnél tehát ha jól tudom nem probléma a kitakoltatás.


Mennyi időt vesz igénybe? Hogy lehet elindítani? Jár bármi a bérlőnek?


Tehát kell bármit visszaadni a kaucióból vagy hagyni kell neki annyi időt a kiköltözésre, mint amennyi felmondási idő?


Nyílván itt nem sima felmondásról lenne szó, mert nem fizeti a bérleti díjat. Meg gondolom ha ne megy önszántából, akkor a kilakoltatás maga pénzbe fog kerülni.



2022. okt. 21. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeti a bérleti díjat, akkor miért kellene visszaadni neki a kaucióból?
2022. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Még a cuccát se szokták visszaadni. Mi egyszer rövid ideig kényszerűségből laktunk egy putri albérletben. Az előző valamelyik lakó valószínűleg ki lett lakoltatva, mert az összes cuccuk ott volt, de minden, papírok, iratok meg efféle személyes dolgok is, amiket nem szokott csak úgy otthagyni az ember valahol. Gyerekek cuccai is.
2022. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben nem gond a kilakoltatás, ha a közjegyzői szerződés tartalmaz kiköltözési záradékot és azt a bérlő is aláírta.

Akkor azzal egyenesen mehetsz a lakcím szerinti végrehajtóhoz, aki 30 napon belül elrendeli a kilakoltatást.

Ha a szerződés nem tartalmazza ezt a záradékot, akkor nagyjából egyenértékű, egy 2 tanús magánszerződéssel.

Reméljük, a te közjegyződ ezt nem felejtette el, mert a közjegyzői szerződésnek végül is ez az értelme.


A nálad levő kaucióból levonod az összes elmaradását, (bérleti díj+rezsi, a rezsinél ne felejtkezz el az úton levő számlákról sem!), felméred a lakást és ha bármi károkozás történt, akkor azt is.

Ha a kaució mindezeket nem fedezi, akkor a maradék követelésedről a közjegyző fizetési meghagyást készít, beleértve a kamatokat és az ő munkadíját is, ami - ha nem kifogásolja meg az adós, de esetedben nemigen teheti - akkor 15 nap múlva érvénybe lép, ha átveszik, ha nem.

15 nap után a közjegyző kibocsájt a végrehajtó felé egy okiratot, amiben szereplő összeg szintén végrehajtás alá kerül.

Ennyi!

2022. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Voltunk közjegyzőnél tehát ha jól tudom nem probléma a kitakoltatás.“


Akkor miért itt kérdezel?

Miért nem ott helyben kérdezted?

“Ha jól tudom, ...”

Nem figyeltél oda mit mondott a közjegyző? Latinul beszélt?


Aki ilyen (bocsánat) hü@e attól el kellene kobozni a vagyonát és egy életre eltiltani a bérbeadástól.

A vagyon kötelez. Te még a jogaidat sem ismered nemhogy a kotelezettséged.

A magyar törvényeket olyan szájbarágósan megfofogalnazták, hogy nem kell advokátnak lenni ahhoz, h mindenki megértse.

2022. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4# Wow, ez nagyon primitív hozzászólás.


Szerintem nincs hülyes kérdés, csak hülye válasz. Én személyszerint meg azért nem tudok pontosan a dolgokat, mert relatívan kezdő "kiadók" vagyunk. Ez a 2. ingatlan amit kiadunk és most előszőr kerültünk ilyen szituációba. Rögtön a 2. bérlővel, akivel előszőr mentünk el közjegyzőhöz.


Igaz, többes számot használok, de technikailag én nem voltam jelen. Főleg, hogy itt csak a bérlők nem kell aláírni bármit is. Ingatlanközvetítő leszervezte és elmentek. Persze hitelesített másolatot kapunk (vagyis a bérlők kaptak, mert ugye az eredeti nekünk jár).


Tehát 100%ban nem tudom mi hangzott ott el, de ha tudnám is szerintem nem butagság kérdezni ha valamiben nem vagy biztos.

2022. okt. 22. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Wow, ez nagyon primitív hozzászólás.“


Nem a hozzászólás primitív, te nem tudod elviselni a kritikát.


Én személyszerint meg azért nem tudok pontosan a dolgokat, mert relatívan kezdő "kiadók" vagyunk. Ez a 2. ingatlan amit kiadunk “


Amellett, hogy dicsekedtél egyet, nem kezdő az aki a 2. Ingatlanját adja ki.


“Igaz, többes számot használok, de technikailag én nem voltam jelen.”


Azt úgy mondják, hogy fizikailag nem voltál jelen. Ez semmit nem változtat a tényen, hogy ott voltál vagy sem.


“szerintem nem butagság kérdezni ha valamiben nem vagy biztos.“


Te még kérdezni sem tudsz. Egy olyan bérlő aki nem fizet, az nem bérlő. Te meg még utána dobnád a kauciót is ! *kac-kac*


Tudod mit gondolok? Te vagy az akit hamarosan kilakoltatnak és itt kérdezősködsz. Fizesd ki a tartozasos és a probléma megoldva.

2022. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem jár semmi, gondolom ha a kilakoltatásig eljutottál, már vagy nagy kárt okoztak a lakásban, vagy nem fizettek bérleti díjat.

Legfeljebb egy két csicskalángos járna nakik, de azt meg büntetik.

2022. okt. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!