Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bútorozatlan szobába beköltözv...

Bútorozatlan szobába beköltözve megtehetném, hogy ha elköltözöm, hagyom itt a bútorokat, és a köv. lakó vegye meg tőlem - ha 350 ezret költöttem rá, és nincs bajuk, mennyivel vihető le az ár?

Figyelt kérdés

Mondjuk levinném 300 ezerre. Ugye van kaució is, azt is én kapom, tehát egy dilemma elé állítom a következő lakót: képek alapján megtetszik neki a szobám, de megtudja, hogy ez mind az enyém, tehát vagy magának vesz (esetleg hozhat, mikor költözik, de kétlem, hogy valaki úgy költözne, és inkább neki sincs), vagy kifizeti borsos áron a bútorokat, és akkor spórolt egy cipekedést, vásárlást, mindent. De cserébe fizetni kell. Amúgy olcsó a szoba, 61 ezer, tehát 5 hónapnyi albérleti díjnak megfelelő összeget kéne pluszban adnia a bútorokért.


Még nem költözöm el, illetve ha tenném, lehet, hogy ott is szükségem lenne a saját bútoraimra - csakhogy nekem is bele kell számítani a szállítást, pl. itt nincs lift, és a 4. emeletről kellene cipelni. Fordított esetben pedig neki kellene ide felcipelnie a sajátjait.


Ha tegyük fel beleegyezik, hogy megveszi tőlem, amit 350 ezerért vettem, hivatkozhatok arra, hogy újak (egy széken kívül, ami 2 éves, mind idén vásárolt újonnan), ezért fizessen ki legalább 300 ezret érte (tehát máris engedtem 50 ezret), vagy jogos lenne részéről alkudnia 250, netán 200 ezerre?


Nyilván én válogassam meg, ki jön ide, és olyan vegye ki, aki kifizeti, csak azt sem akarom, hogy ne jöjjön senki, mert nem fizeti senki a 300 ezret ki nekem.


Végső esetben megtehetem, hogy a tulajdonost megkérem, vegye meg tőlem, és akkor is pénzemhez jutok, de érdekelne, ha te kerülnél ilyen helyzetbe, hogyan döntenél.


Ha fontos, leírhatom a bútorokat és azok árát, van köztük talán 1-2 túlzás, de amúgy normális árak.


2022. okt. 24. 18:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérni lehet! A választ meg el kell fogadnod.

Senkinek sem kötelessége a te cuccaidat megvenni. Ha nem tudod vinni, akkor ráfáztál.

2022. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Tudom vinni, csak mikor beleszeret a szobámba képek alapján (tényleg nagyon jó, szeretek itt lakni), akkor meg fog döbbenni, ha meglátja üresen. :D Amúgy töltenék fel az üres szobáról is képet, mert az is van, csak mellé fogom írni, hogy választhatsz, ez vagy az...
2022. okt. 24. 18:44
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem mit dilemmázol itt ezen.

Hirdetésnél lehet írni, bútorozatlanul, vagy megegyezés alapján megvehető plusszba a berendezés.

2022. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Persze, csak szerintem 10-ből 9 lakó bevállalja, hogy inkább nem veszi meg 300 ezerért, vigyem, ahova akarom, és majd vesz ide egy matracot és alszik a földön... amúgy durván elszálltak az árak, asztalt és ágyat csak pár hét késéssel véve máris 20-30 ezerrel többet kellett volna fizetnem, pedig csak egyszerű, fából összecsavarozható bútorok. Végül nemhogy bedrágult, de el is tűntek a webshopból... kíváncsi lennék, aki venne, mennyiért tudna.

Nyilván ha pl. nem homeoffice-olsz, laptop helyett telefonon nézed a netflixet, nem kell asztal... a könyvespolcom most jön, lesz rajta 5-6 szinten 120 könyv, ez meg végképp nem kell egy mai embernek (nyilván a könyveket viszem magammal), rárak egy Harry Potter, két fényképkeretet meg egy macit, és csak porfogó lesz a szekrény. És még folytathatnám, a fotelt is olvasáshoz vettem. Bár ruhatárolásra is nagyon kényelmes. :D :D

2022. okt. 24. 18:53
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a tulajjal kellene megbeszélned.
2022. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál. Tied az ingatlan? Vagy te döntöd el, ki költözhet be?


Amúgy szabad piac van, itt nincs értelme azon filózni, jogos-e a kívánság. Vagy találsz olyan bérlőt, aki megveszi a bútort, vagy nem. Úgy tedd föl a kérdést, hogy reális-e. De a főbérlő is lehet, hogy meg akarja venni és bútorozottként kiadni.


Szerintem amúgy nem fogsz találni 200 ezer fölött vevőt.

2022. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Az ingatlan nem az enyém.

Nem én döntöm el, ki költözhet be, de a többi lakó elé én tárom szűrés után a jelentkezőket. És sajnos belekalkulálom az én érdekemet is. Max. akkor beleírnám, hogy ez ennyi (300), így is engedtem belőle 50-et, ha ez nem, akkor üres szobát kapsz. És onnantól az ő dolga, hogy matracon alszik, és lesz bent egy ikeás hátnélküli fekete szék. Tehát alku nincs részemről.

Nincs főbérlő, tulajdonos van. Igen, ahogy hallottam, ő is hajlik rá, hogy megvegye, mert tudja, hogy nagyjából az összes szoba bútorozatlan, illetve vett is már 1-2 szobába bútorokat saját pénzen.

2022. okt. 24. 19:04
 8/44 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem megy, akkor marketplace-n el tudod adni darabonként - vagy azokat, amikre nincs szükségetek. Nem biztos, hogy a következő lakónak ugyanazok az igényei, na meg azért aki csak szobát tud bérelni, általában nem szívesen ad ki ennyit egyben a kaució mellé még kezdésnek. Egyszerűbb lenne, ha a tulaj meg akarja venni tőled az egészet vagy egy részét, te meg lelakod.
2022. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

A 350 ezres árban pl. csak a kanapé 110 ezer. Ja, szemét vagyok, a házhozszállítást is beleszámítom... :D

Na, ez a kanapé tényleg a luxus túlzás, nem az ára miatt, hanem mert majdnem fél évvel a költözés után vettem, és annyit csinálok vele, hogy azóta nem az ágyból netezek, hanem a kanapéról. MEg még pont befért, és valami pluszt ad a szobához, és tényleg kényelmes. És majdnem 2 havi albérlet ára... szóval le is lakhatom, csak hát kissé magam okoskodása szerint átverném vele a tulajt.

Persze, hogy eladhatom marketplace-en, de ott aztán biztosan nyomott áron, és mikor költözés van, nincs idő ilyenekre...

2022. okt. 24. 19:10
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te szempontból kell nézned, hanem a reménybeli vevőjéből. Az egy dolog, neked mi kényelmes meg mennyibe került és ahhoz képest milyen jó fej vagy, de ez mást nem fog érdekelni, ha neki nincs rá szüksége vagy pénze.
2022. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!