Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet kezdeni az albérlőve...

Mit lehet kezdeni az albérlővel, aki nehezteli a saját fogyasztási költségeit?

Figyelt kérdés

Eddig a harmadik albérlőm és a probléma ugyanaz:

Az amúgy jóval piacon aluli albérleti díj mellett sokkalja a fogyasztása után felszámolt költségeket.


Én elküldöm a számlákat, amit az MVM, Vízművek, Díjbeszedőtől kapok fogyasztás alapján. Majd a végösszeget sokklakja, és napokkal később fizeti, nagy-nagy nehezen.



Eddig három albérlőm volt, mind a háromnál ez volt a probléma.

Az első ezért ment is el. (Nála én fizettem ki pluszba 150e plusz díjat a fogyasztási tartozása miatt.)


Nem akarok bunkó lenni vele, mert féltem a lakásom, - és így nem tudom kezelni a szituációt. Véleményed?


2022. nov. 2. 18:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Mit nem ért a rezsiköltségen? Nem tudja leolvasni az órákat? Annyit fizet amennyit égeti a villanyt, fűt meg vizet iszik. Persze hogy magas a rezsi ha pazarlás van. Ha sokallja a 30ezres számlát akkor spóroljon meg vezesse egy füzetbe az óraállásokat, ezt kell tudatosítani a bérlőkben.
2022. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha a lakás energetikailag legalább közepes, azaz nem azért fizet sokat, mert szökik a meleg és elfolyik a víz, akkor szíveskedjen spórolni a bérlő. A lakásnak van rezsiköltsége, a bérlő az előzetes tájékoztatásnak megfelelően vette ki. Ha sokkalja, spóroljon. Te nem tudod sem a lámpákat lekapcsolgatni utána, sem rászólni, hogy fogmosás közben ne folyassa a vizet.
2022. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
Határozottan kell fellépni, hogy meg se forduljon a fejükben a nem fizetés.
2022. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Nem először laknak lakásban véletlenül? És találtak annyival olcsóbb rezsiset, hogy emiatt költözni megérte? Mert mondjuk kktg-gel együtt 15-20 000 összejöhet, de csak bent lakva fogja megtudni, mennyi is az. Havi 10 000 Ft-ért nem éri meg a plusz munka, költözés, és a kockázat, hogy milyen tulaj lesz, milyen társasház lesz.
2022. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

Emeljél a bérleti díjon, hogy kiszűrjed a fillérb.szókat.

Nálam ez teljesen bevált. Teljesen másfajta emberek jönnek azóta.

2022. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Az ha jól szituált valaki semmit sem jelent, lehet csak a látszatra megy.

Úgy vettem észre a kopott megjelenésűek rendesebben fizetnek mert nem szórják el a pénzt látszat dolgokra.

2022. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Mi az, hogy napokkal később fizeti? Nincs szerződésetek amiben benne van, hogy hónap hányadikáig kell fizetnie?
2022. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a bérlőt vágd ki a szerződésetek engedte legközelebbi időpontban, a következőnek meg a szerződésébe írja bele a közjegyző, hogy a rezsi fogyasztásalapú, így reklamációnak helye nincs!
2022. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Belváros mióta elit? Ott nincsenek villák, mint Budán :D
2022. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19: De, a VI. kerületben vannak, sőt a Városligeti fasorban a VII.-ben is.:)

És Budán is van belváros.

2022. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!