Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha nem találok...

Mit tegyek, ha nem találok albérletet rövid távra vagy határozatlan idejű szerződéssel?

Figyelt kérdés

Egy szobát vagy egy pici lakást szeretnék magamnak bérelni, legkésőbb május végéig. Folyamatosan keresgélek, viszont már a hirdetésekben is kikötik, hogy “hosszú távra kiadó” és akikkel eddig beszéltem mind egy éves szerződéseket akartak velem aláíratni, ami nekem most semmiképpen sem fér bele.

A bérbeadókat is megértem és azt is tudom, hogy alapvetően én vagyok a kiszolgáltatott helyzetben és így jártam… de kíváncsi vagyok, hogy nektek van-e valami ötletetek vagy esetleg hogyan sikerült megoldanotok ezt a problémát.


2022. nov. 2. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem csak az jutott eszembe, hogy adj fel te hirdetést, amiben leírod a helyzetedet. Hátha akkor pont belefut valaki, aki kiadná ennyi időre is, sőt csak ennyire, mert mondjuk utána kell neki a lakás.
2022. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Határozott szerződések nagyrésze olyan, hogy benne van, hogy 1-2 hónap felmondási idővel fellehet mondani mindkét félnek. (csak a bérbeadók/hirdetők nagyrésze buta és nem írja bele a hirdetésbe)


Ha olyat akarnak a szerződésbe bele írni, hogy 1-2 évig(határozott idő) nem lehet felmondani, az azt jelenti ,hogy vagy szar a lakás(vmi hibája van pl.: hangos szomszéd) vagy/és hülye-erőszakos a bérbeadó és menekülnek a bérlők tőle.

2022. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Minden szerzodest fel lehet mondani, a hatarozottat is es a hatarozatlant is es mindig van felmondasi ido, ami 1-2 honap.

De ha a hatarozott szerzodest mondod fel ido elott, bukod a kauciot, akkor is, ha letoltod a felmondasi idot.

2022. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy éves szerződést is fel lehet mondani de akkor nem kapod vissza a kauciót.
2022. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert az az ár min. 1 éves ár.

Akad rövidebb távra kiadó is, ugyanannyiért, de lehet, hogy csak drágábban lesz. Keresgélni kell.

2022. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy lakást keresel? Melyik városban?
2022. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Legutóbb úgy sikerült megoldanom, hogy felárat fizettem.

Olyan is volt, hogy két hónapig ismerősök kanapéján aludtam.

Mondjuk ez tavasszal volt, hogy pár hétig sátorban aludtam erdő szélén, munkahelyen tudtam zuhanyozni.

Bubblesban ruhát mosni.

2022. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, a kauciót nem kapnám vissza, ha előbb felmondom a szerződést. Csak ez nem kevés pénz, a nyár elején költöznöm is kell másik albérletbe, szóval ahhoz jól is jönne. Ha más megoldást nem találok, akkor ez lesz, csak még keresgélek és gondolkozom mit lehetne tenni.

Lakást vagy szobát keresek, bár inkább szobát, mert olyan 100 ezer körül húztam meg a határt és annyiért lakás nem igen van.

2022. nov. 3. 10:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkásszálló jellegűt láttam olcsón, de 2-4 ágyas szobákkal és közös használatú fürdővel, konyhával.
2022. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Költözz a Balatonpartra, ott a legtöbb bérbeadott ingatlan csak május 31-ig kiadó
2022. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!