Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnátok a lakásotok ukránokn...

Kiadnátok a lakásotok ukránoknak, akik Magyarországon bejelentett munkahellyel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
Közjegyzői okiratba is benne lennének.

2022. nov. 11. 10:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

És utána kitörölhetem az okirattal, mert:


A.: MINDENRŐL kötelező az anyanyelvi, HIVATALOS fordítás.

B.: Nincs az a behajtócég, ami foglalkozik egy háborús ország területén behajtással.

C.: HA, találok is olyan behajtót, aki vállalja, mit fog lefoglalni nekem? Egy rommá lőtt lakást, vagy egy kiégett Lada kombit?

2022. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ, hogy ukrán segédmunkás vagy ukrán építészmérnök.
2022. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gyárban dolgoznak betanított munkások.

2 hölgy.

2022. nov. 11. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én biztos hogy nem.

Kettő beköltözik most aztán majd jön a többi.

Aztán ha ki akarod rakni őket (tök mindegy miért) te leszel a Putyin bérenc.

2022. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok bérbeadó ugyan, de szerintem sem tanácsos. Főleg, hanem is értelmiségiek, hanem ilyen betanított prolik. Keress rá Jászfényszarura, hogy mi a véleményük róla a lakosságnak. Na meg ukrajnában elég fejlett a maffia is, ki tudja mit szabadítasz magadra, ha üzletelsz velük.


És ahogy írják, az is benne van a pakliban, hogy ha nem fizet és ki akarod rakni, ha megtudja a liberális média, jól meghurcolnak.


Szerintem normális, dolgozó magyarnak vagy ha olyan a lakás és van rá kereslet, német vagy skandináv nyelvterületűnek érdemes kiadni, de se cigánnyal, se ukránnal, se arabbal, se kínaival nem érdemes kezdeni, mert csak a baj lesz belőle.

2022. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Több ukràn kolegám van gyárban. Semmivel nem jobbak vagy rosszabbak mint a magyarok. Vannak akik régóta albérletben élnek.
2022. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Ha Mo-n dolgozik biztosítson a munkaadó szállást.

Amúgy is kötelesek szállást bemutatni, ha meg akarják kapni a tart.eng-et.

2022. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
16%
#7 Mi az hogy biztositson a munkaadó szállást? Nyilván biztosítanak da aki akar megy alb³rletbe
2022. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 hidd el, hogy aki megteheti hogy ukránokat foglalkoztasson annak van szálláshelye. Nem pár embernek, hanem több száznak. Már csak azért is, mert őket tömegével szokták behozni, akik számára ügyvédet fogadnak, hogy intézze a cég nevében a papírokat.

Magának meg úgy keres mindenki ahogy akar.

De ha legálisan tartózkodik itt akkor a már kiállított tartózkodási engedélyéhez kapott egy ún. Szálláshely bejelentő lapot, amit mindig magánál kell hordania. Ha megváltozik a címe akkor azt le kell jelenteni. Szóval albérlet/szoba legalább 80 ezer Ft mellé a szálláshely változás bejelentés intézése.


Ami alap, hogy egy ukrán kapjon tartózkodási engedélyt, ha munka miatt jön ide: kitöltött kérelem, igazolványkép, végzettséget és képesítést igazoló okirat, útlevél, munka szerződés, szálláshely biztosításról igazolás (bérleti szerződés, befogadó nyilatkozat). Ezek nélkül esélytelen, hogy bárki legálisan megkaphassa az engedélyt az itteni munkavállalásra.

2022. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
11%
#9 Ezt tök feleslegesen írtad le. Tisztában vwgyok vele. Meg nem is vág a témához. Igen aki tömegesen hoz be a cégéhez ukránt az biztosít szállást. De nem kötelező ott élni. Egyesek pl párok idővel inkább albérletbe mennek. A munkásszálló nem egy leányálom. Vannak ukrán ismerőseim ket pár akik kimentek albérletbe. Fizetik mint bárki más. Itt szokás szidni őket de nekem igazán rossz tapasztalatom nincs velük. Ha a kauciót leteszi szerződést aláirja nem problémásabb mint egy magyar szerintem
2022. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!