Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet előre több havi lakbért...

Lehet előre több havi lakbért ajánlani, ha egy lakás pl. 300.000 forint + 2 havi kaució kifizetésétől költözhető?

Figyelt kérdés

Ha én mondjuk 10-12 havi lakbért ki tudok előre fizetni megtakarításból, akkor nagyobb eséllyel kiadják nekem/nekünk a lakást?


Vagy ilyet nem lehet, esetleg nem szeretik?


Soha nem laktam még albérletben, illetve igazából még egy darab számlát sem fizettem be soha, amíg otthon laktam (pénzt azt adtam rá, nem is keveset), szóval légyszíves ne hurrogjatok le amiatt ha esetleg butaságot kérdezek… Elég önállótlan vagyok sajnos.


A két testvéremmel szeretnék költözni otthonról, a szülőkkel való rossz viszony miatt… Néztem is pár lakást és ennyiért vannak nagyon jó, 3 szobás lakások.


Nekem relatíve magas a fizetésem, vagy legalábbis átlag feletti és a jelenlegi munkahelyemen 1 éve dolgozom… A húgom az csak 1 hónapja dolgozik a jelenlegi munkahelyén, előtte pedig pár hónapig munkanélküli volt (tehát még próbaidős 3 hónapig), az öcsém pedig jelenleg nem dolgozik, nincs bejelentett munkája.


Én már lassan 10 éve dolgozom amúgy és úgy ahogy, de próbáltam mindig is spórolni (persze amit régen tettem félre, az rengeteget inflálódott) és sikerült majdnem 7 millió forintot megtakarítanom. Sajnos ez hitel önerőhöz édeskevés, ezért marad az albi ötlet. Mivel jelenleg egyikünknek sincs párkapcsolata (a rossz otthoni közeg miatt nagyon visszahúzódóak voltunk mindig is), marad az albi.

28, 26 és 24 évesek vagyunk.


Szerintetek így könnyen, vagy nehezen kapnánk albérletet és lehet e ilyet, hogy akár egy egész évet kifizetek előre?



2022. dec. 4. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nem valószínű hogy kiadnám, mert probléma lehet belőle.

Valami miatt költöznöd kell, aztán vissza a pénz. Kínlódás.

2022. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.


De sok lakásnál eleve 1 év a minimum bérleti idő.


Ami nagyon tetszik (bár szerintem biztos elviszik előlünk), annál is ezt írják a hirdetésben.

2022. dec. 4. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Meg kell beszélni a tulajjal.

Én benne lennék. De ez én vagyok.


Te meg jó nagy hülye vagy, hiszen a pénzed fennmaradó része addig is nálad van és tudod fialtatni... ha nekem adod majd én fialtatom. (Illetve az akinek odaadod)....

2022. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
2: egy éven belül is megszűnhet a bérleti viszony, és ekkor csak a probléma van az előre fizetésből.
2022. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ne ajánj és ne fizess többet, mint amennyit kérnek. Legyen tartalékod, nálad.
2022. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Mindent lehet, csak a megfelelő tulaj kell hozza.

Mi startbol 3 havi plusz kauciót ajanlottunk fel, de itt ez kell hogy esélyed legyen a 300 masik érdeklődővel szemben.

De ti elore ne fizessetek előre sokat. Ha nem jon be a lakás, vagy problemas a környék, nem minden tulaj adja vissza szivesen a pénzed...

2022. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hova szeretnétek költözni? 3 szobàsat tudok.
2022. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!