Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás kiadásnál mire kell...

Lakás kiadásnál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Lakás kiadásnál mire figyeljek oda? Kérdem itt pl: ugye közjegyzővel való kiadás, vagy betudnak jelentkezni lakásomba akkor az probléma? Számlákat diktálással érdemes fizetni minden hónapban? Lakást olyan állapotba kérem vissza mint volt?

Ha bútorozott a lakás jelenleg de anélkül szeretném kiadni kiadhatom úgy hogy pótolják ami tönkre megy de ott kell hagyniuk?



2022. dec. 16. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Hogy mi van butorozott, de anélkül adod ki de hagyják ott ? Ezt gondold ujra mégegyszer.

Közjegyzővel kell kötni a szerződést kilakoltatásival együtt ha gyerekes bérlőd van akkor egy befogadó nyilatkozat kell tőle hogy ha te kirakod nem megfelelő magatartás miatt van hova mennie. Az, hogy te hagyod vagy sem hogy bejelentkezzen az nem számit arról a lakásról te lemondasz lakbérért cserébe. De kereshetsz olyat aki nem akar bejelentkezni, viszont joga van hozzá de ez kb semmit nem jelent mivel az ingatlan a te tulajdonod kijelentheted ha kiköltözött neki meg csak azért kell mert nem szeretne 200 kilométert utazni orvoshoz hanem helyben szeretné elintézni, és vannak intézmények akik csak ugy látnak el ha oda tartozol vagy másképp nem tud parkolni. Természetesen olyan állapotba kéred mint volt ezért van a kaució, hogy ha kárt tett fedezze. De azért nem a használatból adódó apróságok szóval valószínű nem tart tisztasági festést miutan eljön. Ha butorozottan adod ki és valmi tönkre megy helyes használatból adódóan akkor általában azt neked kell helyrehozatni. Vagy a bérlő megjavítatja te meg levonod a bérletidijból. Ha ő bebútorozza akkor azt nem valószínű, hogy otthagyja csak ha kifizeted neki.

2022. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy olyan állapotbaN? Rendeltetésszerű használat mellett is romlik az állaga, pl. kopnak a kilincsek, zárak, öregednek az anyagok stb. Bejelentkezést nem tudod megakadályozni, ti. arra szerződsz a bérlővel hogy ő ott lakhat, és ha tényleg odaköltözik akkor be kell jelentkeznie, nincs suskus.
2022. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bútorozottan adod ki névleg, de most jelenleg nincs benne bútor, ezért vesz az albérlő, hogy ne a padlón aludjon, majd hagyja ott neked a bútorokat?


Jó biznisznek tűnik :D

2022. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező a lakóknak bejelentkezni, így az nem is kérdés, hogy te hagyod-e.
2022. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdem itt pl: ugye közjegyzővel való kiadás, vagy betudnak jelentkezni lakásomba akkor az probléma?


?? Mit akarsz írni ezzel a mondattal? Közjegyzővel kiadás nem probléma, a bejelentkezés meg evidens.

2022. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kitalálod, azt írd bele egy szerződésbe! És azt olvastasd el a bérlővel, és egyezzetek meg a részletekről.

Én beleírtam, hogy ha valami tönkremegy, akkor pótolnia kell, és külön fel van sorolva, mik ezek. És van egy teljes leltár is mellékletként.

Hogy mit fedez a bérleti díj és mit nem.

...

stb.

Ami egy lakással történhet, ki kell gondolni előre, hogyan legyen elrendezve akkor, ha az a dolog bekövetkezik.

2022. dec. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, szerinted a kerdező van olyan szinten, hogy tudja mit akar és bele is tudja fogalmazni egy hivatalos szerződésbe? :D


Bútorozva akarja kiadni bútorozatlanul...

2022. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ de félre értettétek akkor amit kérdeztem. Az a lényeg hogy a lakás jelenleg bútorozott egyik barátom úgy adja ki hogy bútorozottan de ami elromlik pótolnia kell és ott kell neki hagynia és arra vagyok kíváncsi ez így működhet? Mert most a lakás jelenleg bútorozott van benne minden mosógép,hűtő,mosogatógép sorolhatnám de én nemakarok azokkal bajlódni és hogy ha valami tönkre megy ő ezeket pótolja és ha kiköltözik attól függetlenül ott hagyja
2022. dec. 17. 23:20
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Továbbra se tudsz fogalmazni fuss neki még egyszer hátha sikerül. Semmelyik albérlő kis józan ésszel nem megy ebbe bele hogy saját kontóra vásárol és otthagyja szerintem valamit félre értesz
2022. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Most bútorozott vagy gépiesitett?


Ha van benne gép és elromlik, azt a te dolgod cserélni, mert azzal együtt adtad ki.


Hülye lennék beköltözni egy mamacuccokkal felszerelt lakásba, ahol ket hónap apatt lefingik a hűtő meg a 100éves sütő, és még én cseréljem, de persze hagyjam is ott amit én fizettem. Lófszt.

2022. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!