Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez csak szerintem gáz? Nos,...

Ez csak szerintem gáz? Nos, házat akarunk venni. Meg is van a pénz nagyrésze hozzá. Addig amíg nem találjuk meg álmaink otthonát újra! (Volt egy lakásunk) 2 gyermekemmel albérletet keresünk a férjemmel.

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy albérlet kiadó kis 54m²-es lakás,erre 140-150 ezer/hó. Ebben még nincs gáz,mert simán ki tudjuk fizetni,de ilyet írnak a hirdetésben, hogy maximum 2 főnek kiadó 🙄 hogy mi? Rendesen 10 lakásból 10-be van ez írva. Ez szerintem gáz csak? Ha van gyereked már bérelni sem lehet ilyen horror összegért sem?

#albérlet #Albérlet 2 gyerekkel
2022. dec. 22. 05:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Csak szerinted. A bérbe adó kikötheti ezt is, állattartást stb-t. Azt azért nem hiszem, hogy 10/10 az arány.
2022. dec. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Nincs ezzel semmi baj, a saját tulajdonában azt szab meg amit akar.

Másrészt ez azért alakult ki mert a gyerekes családokkal van a legtöbb baj.

2022. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem definiálható. Aki normális az, akkor sem lesz rosszabb, mint amikor még nem volt gyereke. Nyilván,annak adják ki,akinek akarják.
2022. dec. 22. 07:29
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 3 szobás, akkor kiadó 4 főnek is akkor is, ha kicsi lakás, 60 nm alatti.

1,5-2 szoba az nem 4 fős lakás szerintem, leterhelné 4 fő, nagyon leamortizálható úgy.

Állíts be keresésnél min. 3 szobást!

2022. dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

1. Ez nem horror ár, hanem a mai aktuális szint.

2. A tulajdonos annak és olyan feltételekkel adja ki, ami NEKI megfelelö.

3. Gyerekeseknek nem szivesen adnak ki lakást, mert a többség problémás. (Mivel titeket konkrétan nem ismer a tulaj, érthetö, ha nem tesznek veletek kivételt)

4. Ekkora lakás két före van tervezve, plusz két gyerekkel csak tönkremegy rövid idö alatt.

2022. dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

" Aki normális az, akkor sem lesz rosszabb, mint amikor még nem volt gyereke."


És honann tudhatná az a szerencsétlen bérbeadó, hogy ti normálisak vagytok vagy sem? Senki nem úgy keres lakást, hogy közli, nem tudnak rendesen élni, vigyázni a lakásra és fél év alatt tönre fogják tenni, mindenki tökéletes, óvatos, rendes a bemutatkozáskor, utána meg kiderül az ellenkezöje. A lakás tulajdonosa meg érthetö módon nem akar minden bérlö után nagyrenoválást tartani.

2022. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

ne bérelj, inkább hitelt felvéve vásárolj lakást(de inkább házat).

Ha a törlesztő részlet nagyjából annyi, mint a bérleti díj, máris beljebb vagy..


Az álmaid házát sokáig fogod keresni, ha mégis megtalálod, akkor nem lesz rá pénzed..mert addig az albérletet fizetted

2022. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Ezt azoknak köszönheted, akik azt hiszik, hogyha van egy gyerekük nekik már minden ingyen jár. Sok ilyen eset van, hogy nem fizet a bérlő és a gyerekre hivatkozik, hogy nem mehet utcára a gyerekkel, apuka lelépett, nincs pénzük, nem tud dolgozni, zárat cserél titokban stb. Persze van sok normális is, aki most ezek miatt az elrettentő példák miatt szívja meg, pedig rendesen fizetne. Nehéz ügy. A tulajdonosokat is meg lehet érteni, mert nem akar plusz kockázatot vállalni, ha helyette válogathat a maximum ketten költözők közül is. Hasonló ez a cigányokhoz, nekik sem szívesen adja ki valaki az albérletét, pedig köztük is lehet normális. (csak még ritkább)
2022. dec. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
54 nmes lakást tényleg nem 4 tagú családoknak való.
2022. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 nemaRendőrség ***** válasza:
96%
Bérelj házat. Azokat hamarabb kiadják családoknak
2022. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!