Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most vettem ki új albérletet...

Most vettem ki új albérletet és észrevettem hogy az egyik szomszéd kamerája nem csak az ő ajtó részét hanem az egész folyosót nézi. Ha szép szóra nem fordítja a kamerát a saját ajtajára milyen hivatalos lépést tehetek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 15. 10:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Örülj neki, ha valaki betör legalább lesz felvétel.
2023. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Örülj neki, hogy van mert így legalább biztonságos az egész folyosó... Egyébként csak azt zavarja aki rosszban sántíkál 😉
2023. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért zavar?
2023. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Hát mivel a társasház közös része nem az ő magánterülete, ezért szerintem csak akkor tehet ilyet, ha a lakógyűlés megszavazta. Legelőször én a közös képviselőt keresném meg. Ha nem oldódik meg, akkor az adatvédelmi hatóságnál be kell jelenteni.
2023. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

1-es, 2-es

Betörés szempontjából valóban jó, ha tényleg csak erre használják. De azt nem tudhatod, hogy a szomszéd hogyan kezeli a felvételeket, mire használja fel, hogyan kémkedik utánad.

2023. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Ne zavarjon.


5. Miért van ennyi paranoid ember? Ha nagyon akar ezer más módon is tud kémkedni utánad. Például befelé fordítja a kamerát, aztán odarak egy rejtett kamerát valahová, ami utána ugyanúgy rálát az ajtódra. Nekem erről mindig az jut eszembe, hogy aki emberek ilyeneket gondolnak, hogy majd utánuk kémkedni fognak, azok ilyen rohadt fontosnak érzik magukat, miközben nem azok. Magyarországon ilyen idióta hely, ahol pl. az autó fedélzeti kamera sincs elterjedve. A személyiségi jog nem így működik, csak szólok. Nyilvános helyen néhány kivétellel arról és úgy készítesz képet és videót saját felhasználásra, ahogy csak szeretnél.

2023. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

"Nyilvános helyen néhány kivétellel arról és úgy készítesz képet és videót saját felhasználásra, ahogy csak szeretnél"


Igen! Mert ha nem így volna, akkor senki nem fotózhatna, videózhatna az utcán, csak magát, mert ha egy pl vásárt fotózna, akkor minden rákerülő személlyel alá kellene iratnia egy papírt. 🙂

2023. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges bárkinek is jelenteni, csak elmérgesedik a helyzet..aztán azt veszed észre, hogy az egész világ téged bámul a TikTok live-n..
2023. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
7. Szerintem sokan még ettől a kommunista PTSD-től szenvednek, hogy mert régen voltak besúgók és megfigyelték az embereket, sokakban (nagyon helytelenül) ott van az ezzel kapcsolatos téves félelem most is. Csak ezt legyőzni kellene, nem ráerősíteni.
2023. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Lehet nem is igazi csak elrettentés céljából van fent egy kamu kamera.

Ha pedig igazi akkor sem biztos hogy rögzíti a felvételeket, csupán élő képet lehet rajta nézni.

2023. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!