Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire elfogadott az, hogy...

Mennyire elfogadott az, hogy a leendő bérlőt leinformálja a bérbeadó?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire elfogadható, hogy ha én mint bérbeadó, a jelentkező bérlőt leinforámlom? Mondjuk szerintem ezt mindenki megteszi, aki tudja, de most arra gondolom, hogy elmegyek a mostani bérleményükbe, megnézem, hogy milyen körülmények között laknak!

És vajon az mennyire elfogadható, hogy a mostani bérbeadójuktól kérek véleményt róla?

Ha jól tudom, akkor ez külföldön nem ördögtől való dolog, de idehaza nemigen találkoztam még ilyennel.

Viszont engem, mint bérbeadót megnyugtatnának némiképp ezek az információk.


2023. jan. 16. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Amennyire téged zavarna, ha a leendő bérlőd megkérdezni a korábbi bérlőidet, hogy te milyen tulaj vagy.
2023. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
*megkérdezné
2023. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha tényleg ezen múlik, akkor szerintem teljesen elfogadott ebben az országban is!

Ha az én bérlőimet megkérdezik, akkor nemigen mondanának rosszat. Eddig volt már 3 bérlőm. Mindenki valamilyen közvetett ismeretség megléte mellett került oda. A bérleti viszony alatt mondhatni baráti viszony alakult ki közöttünk.

A mostani jelentkezőről semmit nem tudok. Ezért szeretném lecsekkolni. Szerintem a személyes kapcsolat mindennél fontosabb.

2023. jan. 16. 11:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve úgy kell feladni a hirdetést, hogy leinformálható bérlőt keresek.

Ha tud olvasni, akkor nem éri meglepetés, ha rákérdezel az előző bérbeadóra.

Persze ezt is ki lehet furfangoskodni, mert megadja a testvére, vagy a haverja elérhetőségét és cseszheted.

2023. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 szerintem meg lehet kérdezni a nevét és a számát úgy, hogy ne legyen rá alkalma "hazudni". Vagy megadja a valódiét, vagy ha olyan, akkor inkább semmit nem fog megadni! Azért ennyire én is vagyok fifikás.
2023. jan. 16. 12:17
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Magánnyomozó diszkréten intézné.
2023. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg nem értem a problémát.

Ha felvesznek egy munkahelyre, akkor egy többlépcsős kiválasztási folyamaton megy keresztül az ember. Lecsekkolják az önéletrajzodat, megkérdezik az esetleges régi munkaadókat, és ne legyenek illúzióitok, megnézik a közösségi portálokat is, hogy mit lehet tudni rólatok. Még akkor is, ha egy kisebb, felelősséget nemigen viselő állásról is van szó.


Itt pedig a bérbeadó rábíz egy több 10 milliós ingatlant egy vadidegen emberre. Tényleg a két szép szeme miatt meg kell bízni benne?

Külföldön még jövedelemigazolást is kérnek tőlük, hogy vajon fogja-e tudni fizetni a bérleti díjat.

2023. jan. 16. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

7. Munkahelyen aki interjúztat téged, utána az fizet neked pénzt. Itt pedig akit te "interjúztatsz", utána ő fog neked pénzt fizetni.


-Én külföldről költöztem haza, nincs jövedelmem, mert nincs munkám, de van 15 millió forint megtakarításom. Nekem nem adnád ki a lakást, mert nincs szaros jövedelemigazolásom?

-Egyetemistának nem adnád ki a lakást, mert nincs jövedelemigazolása?

-Ha valaki épp frissen költözött a városba és nyilván előbb talál szállást, mint munkát, tehát még nincs jövedelemigazolása, annak sem adnád ki?


Látod ezer oka lehet, hogy valaki tudná fizetni a bérleti díjat bőven, de nincs jövedelemigazolása

2023. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Csak nem te vagy az a f@szfej tulaj, aki velem ezt csinálta, aztán költözés után folyton a nyakamra járt és minden lehetőséget megragadott (az elém tolt 16 oldalas szerződés alapján), hogy kirakhasson??
2023. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7 Az értő olvasás igencsak sokat tud nyomni a latba.

Nem írtam semmi olyat, hogy jövedelemigazolást kérnék bárkitől. Azt írtam, hogy külföldön még ilyen is van!

Nekem az a lényeg elsősorban, hogy megbízható legyen az ingatlannal kapcsolatban. Ne ba*s*a szét a pecót, ha ki kell, akkor kiköltözzön. Hogy fizessen is rendesen, az relatív mellékes.

2023. jan. 16. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!