Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan és mivel dekorálhatnám...

Hogyan és mivel dekorálhatnám ki a szoba falakat, ha nem engedi a főbérlő kifúrni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
#10 Ez nem hiszti. Egyszerűen nem lehet változtatni a bérleményen a tulajdonos beleegyezése nélkül. Az totál lényegtelen, hogy mennyire könnyű azt a változtatást visszacsinálni, senkit nem érdekel. A saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz, nem kell megkérdezned senkit, a bérelt lakásra ez nem igaz.
2023. jan. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

10

Aztán a 200-ik albérlő is lyukat akar és átszakad a fal a szomszédba, annyira szét lett fúrva már, de semmi baj, reggelre fogkrémmel betömöd:DDD


Azt tetszik tudni, hogy minél több furat van egy felületen, az annál gyengébb tartású lesz...

2023. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nekem tökmindegy hogy főbérlő vagy tulaj...

Itt egy darab polc sincs, pont ez a gond.

Dekoráció vagy valami, hány szinonímát írjak, hogy a kérdés egy kérdés legyen...

Semmi nincs a falon és elég üresek a falak, ami nem jó érzés.

Köszi az ikeás ötlet. 10/1 válasz...

Pf

2023. jan. 20. 23:06
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

"Nekem tökmindegy hogy főbérlő vagy tulaj..." Nem mindegy, mert ha van főbérlő is, ő nem engedheti meg a fúrást, csak a tulajdonos.


"Itt egy darab polc sincs, pont ez a gond."

"Semmi nincs a falon és elég üresek a falak, ami nem jó érzés."

Akkor polcot akarsz felfúrni? Az eredeti kérdésben még dekorálást írtál, a polc az nem dekoráció. Ha hiányolod a polcot vagy a dekorációt, akkor alapvetően beköltözés előtt kellett volna megbeszélned ezt a tulajdonossal. Megtekintett állapotban vetted ugyanis bérbe a lakást, láttad, hogy nincs polc.

2023. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miből vannak a falak, és milyen dekorációra gondolsz, de nálam a képek, egyéb fali díszek legtöbbjéhez elég volt egy szöget beütni. Fúrni csak akkor szoktam, ha komolyabb súlyról van szó.
2023. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elég sok bérelt lakás panel, ott nem tud szöget beütni.

De ha téglafal, akkor képekhez valóban bőven elég egy szög.

2023. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni a válaszomat, de akkor sem lehet a tulajdonos engedélye nélkül megfúrni a falat, vagy bármi hasonlót csinálni. Pont. Ha megteszi engedélykérés nélkül, vagy az engedély megtagadása ellenére, az szerződésszegés.
2023. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13%
Vegyél egy vagy kettő álló polcot, ami padlótól plafonig ér, ha már nem bírsz magaddal vagy ha már pénzedbe kerül, az már büdös:D
2023. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%

#18 Arra a kisebb polcok alkalmasak, a plafonig érőt már muszáj a falhoz is rögzíteni, különben felborulhat.

Egyébként ezek után nem igazán értem, miért marasztalják el állandóan az embereket, amiért nálunk inkább saját lakást akarnak. Egyszerűen nincs kultúrája a lakáskiadásnak. Nyugatabbra azért nem úgy megy a lakáskiadás, hogy egy szöget nem üthetsz a falba, a tulaj ezeréves bútorait kell kerülgetni, és költözhetsz ki, ha mégis kell az unokának a kégli. Ha fizeted a lakbért, gyakorlatilag sajátodként használhatod a lakást életed végéig.

2023. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!