Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem értik sokan a...

Miért nem értik sokan a főbérlő és a tulajdonos közti különbséget?

Figyelt kérdés
2023. jan. 21. 16:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%

Lényegtelen hogy mi a szó jelentése eredetileg ha az emberek nagyrésze egy más dolgot ért az adott szó alatt.


Főbérlő-albérlő rendszer nincsen már Magyarországon, szinte minden esetben a tulajdonossal mint személlyel vagy céggel kötsz bérleti szerződést.

Az emberek 90% ezért mikor a főbérlőtől beszél akkor az egyenlő a tulajjal.

2023. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
15%

20, Azért mondtam, hogy inneni válaszból idézek, mert nem néztem most utána, mikor szűnt meg, ezt más írta, nem én.


Csak picit nevetséges arra hivatkozni, hogy rosszul használják az emberek az albérlet kifejezést, mikor azt bizonygatjátok oldalakon keresztül, hogy 30/70 éve tökmindegy, de baromi régóta nem létezik az albérlet kifejezés az eredeti jelentésében...

2023. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezen fölösleges, pláne tízezredik alkalommal csodálkozni, méltatlankodni és kérdést kiírni róla.

Már régen beépült a köznyelvbe az, hogy a főbérlő az, aki kiadja a lakást. Téged meg rohadtul nem érdekel, hogy ő amúgy tulajdonos is, vagy szintén csak bérlő.


Ugyanígy ezer hasonló dolgot tudnék említeni. Pl. miért hivatkoznak az emberek memóriaként a háttértárra, miközben nem ugyanaz? Az emberek miért hiszik azt, hogy kauKció és nem kaució? Miért hiszik azt, hogy KéZpénz és nem készpénz? Miért keverik mindig az egyenlőre és az egyelőre szavakat?

2023. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Senki sem méltatlankodott csak megkérdeztem:) Nyugi utolsó nem bántott senki, adjak telefonszámot ahol kapsz segítséet a frusztrációd ellen?
2023. jan. 23. 11:58
 25/34 anonim ***** válasza:
19%
Jaj, most akkor hisztizel, mert kaptál választ? :) Miért használják 12 évesek ezt az oldalt?
2023. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%

"Téged meg rohadtul nem érdekel, hogy ő amúgy tulajdonos is, vagy szintén csak bérlő."

De ez amúgy marhára nem mindegy! Szóval igenis számít a különbség! Mert pl. főbérlő nem engedélyezhet változtatást az ingatlanon, a tulajdonos meg igen. Vagy pl. át is lehet így verni valakit. Mármint pl. Bp.-en azért még vannak ilyenek, hogy valaki bérel (kedvezményesen) egy lakást az önkormányzattól, aztán meg nem lakik ott, és kiadja másnak. Ez csalás, és ha rájönnek, akkor azt a más valakit kirakják.

2023. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
29%

"Mert pl. főbérlő nem engedélyezhet változtatást az ingatlanon, a tulajdonos meg igen"


Oszt te azt honnan tudod, hogy kinek mi van a bérleti szerződésében? Vagy hogy a közvetítő bérbeadó nem egyeztet-e a tulajdonossal?

De egyébként aláírom, hogy félreérthető, ahogy fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy ha én egy beszélgetés közben annyit említek a barátomnak, hogy "hétfőn fizetem ki a főbérlőnek a bérleti díjat" vagy hogy "a főbérlő intézett egy szerelőt, mert elromlott a konvektor" akkor itt nem teljesen totál tök mindegy a szóhasználat? A köznyelvben a főbérlő rögzült, ha ezt mondom, akkor egyből tudni fogja a beszélgetőtársam, hogy az albérletemmel kapcsolatos történetekről beszélek. De ha azt mondanám, hogy a "tulaj intézett egy szerelőt", akkor mégis mire gondol ennyiből az egyszeri halandó? Ez csak akkor lesz értelmes, ha elkezdem körülírni. "az albérletem tulajdonosa intézett egy szerelőt". A főbérlő 3 szótag, az "albérletem tulajdonosa" meg 9, ha jól számolok. :)

2023. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
76%
Jaj igen, meg akkor ahogy már volt róla szó, ez esetben igazából az "albérlő" vagy "albérlet" sem helyes kifejezés, amennyiben szőrszálhasogatunk. Tehát azt tudom mondani, hogy a bérleményem tulajdonosa. No de milyen bérleményem? Az albérletnél egyértelmű a helyzet, hogy egy ingatlanról van szó, de bérelni kocsit is lehet, meg esküvői ruhát is. :) A bérelt lakásom tulajdonosa intézett egy... Ez egy totál felesleges szócséplés.
2023. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem értik csak berakadt nekik gyerekkorukból. Pl.egy munkatársamnak hiába mondtam, hogy az albérletemben a tulaj így meg úgy, mikor egy mondattal később visszakérdezett ő már főbérlőt mondott.
2023. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
82%

"albérletemben a tulaj így meg úgy"


Neked meg az albérlet ragadt be. Ha albérletben vagy, akkor bizony van egy főbérlő is, azért ALbérlet.


[link]

2023. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!