Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyes albérlet hirdetések...

Egyes albérlet hirdetések miért kifejezetten hölgy bérlők részére szól?

Figyelt kérdés
2023. febr. 5. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
természetben lehet fizetni.
2023. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert az albérletet kiado inkább nö albérlöt szeretne. Joga (és jellemzöen oka is) van megválogatni.
2023. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Mert az általános vélemény szerint a nök tisztábbak, rendben tartják a lakást, nem buliznak, nem okoznak kárt - azaz a lakást kevésbé lakják len
2023. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
1. és/vagy 3. válasza a nyerő.
2023. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Nekem volt bérlőm, aki láthatóan a 3 év alatt egyszer sem takarított ki. Egyedülálló férfi. Egy nő nagyobb eséllyel tisztán tartja a lakást.
2023. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Az 1-es hiába van lepontozva, sajnos erre is reális esély van.

Lehet az a vélekedés, hogy a nők jobban rendet tartanak, de ez nem igaz. Ez nem attól függ, hogy valaki férfi vagy nő.

2023. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
5-ös vagyok. Nyilván nők között is van igénytelen, én is látom a női wc-ket, a hányinger kerülget ha be kell mennem nyilvánosba. Viszont most egy fiatal lány bérlőm van, 20 éves, gyönyörű szép rendet, és tisztaságot tart a lakásban. Nekem azért nem mindegy, hogy elmegy a bérlő kell-e utána egy hétig súrolnom meg ganéznom, hogy ki tudjam adni újra a lakást.
2023. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Tisztaság nem a nemen múlik, de a közhiedelemben még mindig ez maradt meg.


Szülőknek voltak mindenféle albérlőik és igazából az hogy mennyire van tisztaság és rend nem múlott azon hogy nő vagy férfi vette ki a lakást, sőt még azon sem hogy gyerekes család volt vagy sem.


Előttem aki lakott nőnek a kutyája szétszedte a kanapét és kb 1 hónappal beköltözésem után is mindenhol kutyaszőr volt és ahol nem takarított la főbérlőm ott bizony állt a kosz.

Én férfiként a szöges ellentéte vagyok ennek, bármikor bejöhet valaki tisztaság és rend van.

2023. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Mert sokan valami romantikus okból kifolyólag azt képzelik, hogy minden nő egy földre szállt angyal és egy tökéletes háziasszony kevekérek.

A mostani albérletemet úgy vettem ki, hogy a tulaj ki is emelte, hogy eddig mindig nőknek adta ki, mert ők rendben tudják tartani és még olyan röhejes kérdéseket is feltett nekem, hogy ugye tudok takarítani... egy felnőtt, dolgozó, tiszta, normális embertől ezt kérdezte. Nagyon nehezen álltam meg, hogy ne röhögjem teli tüdőből arcon.


Mindenesetre az tuti, hogy én még olyan mocskos albérletbe nem költöztem be, mint abba. Napokig tartott rendbetenni. A mosógép alatt fehérneműk, a szekrények tetején centi vastag por, a konyhában a falról órákig sikáltam a már oda gyógyult olajat. A fürdőben volt olyan kosz, amit KÉSSEL kellett levakarnom, mert sehogy nem jött le máshogy. El nem tudom képzelni, hogy mi az isten volt rákövülve.


Egyetemen elég sokáig éltem koliba, ami természetesen koedukált volt. Biztosan állíthatom, hogy a kiemelkedően ocsmány, koszos szobákban szinte mindig lányok laktak. Az átlagos lány szobák tényleg talán egy picit tisztábbak voltak, mint az átlagos férfi szobák, de kiugróan durva disznóólat én mindig csak női szobában találtam.

2023. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet.

1. Sajnos az is előfordul, amit #1 ír, hogy természetbeni fizetést szeretne tőle a bérbeadó.

2. Arra is gondolhat a bérbeadó, hogy ha valami konfliktusuk lenne később, akkor a női bérlő kevésbé mer majd erősködni, mint egy férfi (még akkor is, ha amúgy neki van igaza).

3. Sokan hiszik, hogy a nőkkel kevésbé lesz gond, jobban rendben tartják a lakást stb. Erre azért van bőven ellenpélda is...

4. Ha esetleg vannak meglévő bérlők, akik pl. diáklányok, akkor ők valószínűleg nem akarnak egy idegen férfival együtt élni, ezért nőt keres melléjük a bérbeadó. Esetleg maga a bérbeadó lakik szintén a lakásban, és pl. egy idős néni, nyilván ő is kevésbé szeretne idegen férfiakkal élni.

2023. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!