Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes Budapestre költözni?

Érdemes Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

Olyan véleménye érdekelne aki mostanság költözött fel.

Munkalehetőség, miatt mennék és szoba bérlés lenne a cél.


Illetve mennyire magányos ott az ember eleinte?

23 l


2023. febr. 5. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Én nem olyan régen költöztem és én szeretem.

Nagyon sok a programlehetőség, mint koncert, buli, színház, múzeum, különböző érdeklődési körű csoportok, extrémebb sportok, kirándulási lehetőségek stb. amiknek egy nagy része megyeszékhelyeken nem elérhető.


Tömegközlekedés hungárián bellül kiválló, szval nem kell autó.


Idő mire új embereket ismersz meg, de érdeklődési kör szerint lehet csoportokhoz csatlakozni, meg amúgy is sokan vannak akik nem itt születtek és keresnek barátokat.

Első pár hónap amúgy is sok lesz, mert költözés, új munkahely stb miatt nem lesz időd magányosnak lenni.

2023. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan szakmád van, amivel jól lehet keresni, akkor érdemes. Egyébként a bérleti díj elviszi a jövedelmed.
2023. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Attól függ mit dolgoznál és mennyiért. Magas fizetésért érdemes. 220 nettóból vegetálni nincs értelme
2023. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mint irtam szobát bérelnék nem lakást!


1. Köszönöm a hasznos választ!

Még arra lennék kíváncsi mennyire nehéz munkát találni?

Én jelen esetben 250 km-re lakom, nézegetem a vendéglátós munkákat és van is ami tetszik, de ilyen távból mennyire akadály ez?

Vagy érdemesebb felmenni előbb körülnézni úgy is?

2023. febr. 5. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

4: Egy szoba is rezsivel 120 000 minimum, és még haza is utazol, havonta ha csak egyszer mész 250 km-re és vissza, az is 15 000 Ft minimum, és akkor maradna megélni 85 000 Ft, az kevés.

(Tegyük fel, a BKK-bérletet a munkaadó fizeti.)


Lakást a munkahely közelében érdemes bérelni, ha át kell utazni a várost, esetleg lezárnak 1-2 sávot itt-ott vagy kigyullad a metró, lehet 3m5 óra, mire tvergődsz a városon egyikszélétől a másikig, akár kánikulában. 20 percen belül érdemes legyen a lakóhely a munkahelytől.

2023. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Jó szakmával érdemes. Csak így bele a vakvilágba nem, kivéve ha nagyon reménytelen a helyzet az eredeti lakhelyeden.

Felnőttként, idegenekkel együtt élni egy lakásban, úgy hogy csak egy szobád van, eléggé lehangoló és nem is túl olcsó.

2023. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Körbenézni nem érdemes. Kész tervekkel akár érdemes is lehet. Értem ezalatt az állás keresést, így már betudod lőni mit érsz itt. Megnézed kb. mennyi egy szoba, mennyi a havi bkk bérlet (ha kell) és kiszámolod, hogy marad-e annyi a fizetésedből, hogy megtudj élni és megtakarítani is tudj. Na ennek tükrében megnézed ugyanezt ott ahol most vagy és már meg is van a válasz.
2023. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

#1 vagyok. Én mondjuk azt gondoltam, hogy alapból van terved arra hogy hol dolgozol és vannak terveid a jövőre.


Sok lehetőség van BPn de nem gondolom hogy sokkal jobb lesz neked vendéglátásban. Arról nem beszélve hogy ha lesz válság ezt a területet érinti elsőként

2023. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

5. Ha így állsz az élethez persze hogy szar.


Lakásokat már nézegettem mert tudom melyik kerületek érdekesek számomra. Nagyon max 90 ből kijövök rezsivel együtt.

Autót nem használnék sokat mert a lakhatáshoz közel keresnék munkát, illetve tömegközlekedésre sincs szükségem mert E Rollerral minden elérhető (saját, nem a Lime, így erre sem megy el pénz)

2023. febr. 7. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!