Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan érdemes Budapestre...

Hogyan érdemes Budapestre költözni? Először munkát kell találni vagy lakást?

Figyelt kérdés

Probálkozok a munkahelyeken de mindegyik azt mondja először legyen meg a lakás...szerintetek?


Másik kérdésem, az én szakmámal milyen nehéz elhelyezkedni

Budapesten?


Gépi forgácsoló szakmával rendelkezem.



2018. jan. 23. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Lakás először! Én egyszer beadtam önéletrajzot egy pesti munkahelyre, mert kíváncsi voltam, valóban én vagyok e a hibás, hogy a lakóhelyemen évek óta nem tudok elhelyezkedni. Hívtak is interjúra, el is mentem, és sikerül is az állást megkapnom! Fölhívtak, közölték szinte azonnal munkába kellene állnom, mondtam hogy sajnos nincs lakhatásom még, akkor közölték, hogy így tárgytalan részükről. Először keress lakást, aztán pedig munkát, sok sikert!
2018. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen lakás/lakhatás/szálláshely, avagy bármi olyan hely, ahova mehetsz, ha azonnal kezdened kell.

Ha felvesznek valahova, általában megmondják mikor kéne kezdened. Nyilván lehet egy kicsit "alkudozni", de azt nem mondhatod, hogy "jó nekem ez az állás, de majd csak akkor kezdenék, ha találok egy lakást, ahol lakhatok".

Én pl. úgy jöttem fel, hogy megkaptam az állást, barátoknál és rokonoknál laktam, hol itt hol ott egy másfél hónapig kb. Akkorra találtam egy szimpi albérletet, ahol már biztos pont vár haza. Nem volt egyszerű időszak, de nem vagy túl kedvező a munkáltatók szemében, ha nem tudod biztosítani a lakhatásodat.

Az is pozitív már amúgy, ha ilyen kérdésre azt mondod, hogy "igen igen, jelenleg ott lakom, de ha felvételt nyerek egy budapesti munkahelyre, akkor megtudom oldani a lakhatásomat". Kész.

Szóval rajtad múlik igazából.

Szerintem kényelmesebb idejönni és úgy keresni, gyorsabban lehet reagálni egy-egy interjúra.

Szerintem fogsz munkát kapni a szakmádban! Nagy gyártelepeket keress első sorban. Csepel művek és társai. Ott pl. viszonylag komoly arányú a nm-re jutó fém megmunkálással foglalkozó cég. :) De hívd segítségül valamelyik nagy álláskereső portált!

2018. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne mond el az interjún hogy nem itt élsz, azt mondod albiban laksz, es az nem szerepel még a lakcímkártyádon, ha van egy melo ami tuti és felvettek, akkor mondj igent, addig is bérelsz egy szobát, panziót, es eloszor szerintem csak szobát bérelj hogy lásd milyen, jo lesz e a munka, majd ha eltelt par honap es mar latod hogy hosszu tavu lesz a munka akkor pedig egy sajat alberlet, én legalabbis így kezdtem, Somogy megyéből jöttem, szakma nélkül. jelentkeztem konyhai kisegítőnek, másnap kezdeni kellett, kerestem gyorsan egy nagyon olcso panziót, pár napig ott aludtam, majd kerestem kiadó szobát alberletben, ami ugye olcsóbb is és kezdésnek tuti, ott laktam 2 honapot, az alatt tettem félre pénzt, elkezdtem vasarolgatni elore, es azota is 2 eve egyedul elek egy kicsi de nyugis sajat albiban. munkat azota valtottam, de az ilyen esetek miatt tettem el mindig nagy nehezen persze de annyi penzt hogyha valami gond van a meloval akkor az albit ne bukjam es enni is tudjak ezaltal egy havi keresetem felre volt rakva az ilyen varatlan nehez helyzetekre.
2018. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt már leírtam másik kérdésnél is, de pont ebben a helyzetben vagyunk, és óriási szívás az egész. Normális albit tisztán nem nagyon találni, ha nincs munkahelyed, azonban a munkáltatók simán kiszórják az önéletrajzod már az első körben, ha nincs főváros közeli lakcímed, és ahogy első is írta, ha kiderül, hogy nem tudsz már másnap kezdeni, rögtön ki is hajítanak. És a kör bezárult...


Szóval mi azt csináljuk, hogy én anyáméknál lakom egyelőre és dolgozom, párom pedig nemsokára felmond, és az én munkahelyemre alapozva keresünk albit, közben ő is próbál elhelyezkedni. Van egy nagyobb tartalékunk, de azt a leendő saját lakásra gyűjtjük, úgyhogy nem szívesen nyúlnánk hozzá, és persze a tulajok orrára sem kötjük.


Hogy egyedül ezt hogy lehet megoldani. Szerintem halmozz fel nagyobb tartalékot, legalább 2-3 havit (lakhatás + kaja + alapok), és utána maximum. Egyébként nem indulnék neki.

2018. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is elsőnek lakhatás!

Munkát meg, ha nem vagy lusta szinte 100% hogy találsz!

Lehet elsőnek nem pont olyat mint szeretnél, de "lesz majd jobb, sokkal jobb" (Béla bá'; Kontroll)

2018. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Knorr Bremsénél (Budapest) keresnek gépi forgácsolót.

Ott adnak munkásszálast, addig tökéletes még nem találsz mást és fizetni se kell érte!

2018. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!