Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Erdemes venni hitelre házat...

Erdemes venni hitelre házat vagy kertett lakás célra és azt 20 évig fizetni, vagy inkább egy albérletet fizessen az ember?

Figyelt kérdés

300 e nettó koruli fizuval vagyok és egyedül vagnek bele nincs adosaggom jelenleg.

Állásom elég biztos 1 éve ittvagyok már.


Félre tudtam rakni másfél milliót hála a gyerekek utáni adovisszateritesnek és a munkahelyem év végi ossztogatasanak és azért 20 30 havi szinten is megmarad a fizubol ha nem kell ruhára vagy az átkozott kocsira költeni 😀 ( már most év elején 70 e vitt a kötelező és a gépjármű adó a semmire )


Igazából én bárhol elelek bármilyen kis kertben nincsenek nagy igényeim

Jó lenne saját de gazdasági realitásokat nézve nem tunnik reálisnak.


20 évig fizetni fele fizum.nem tűnik jó dolognak .persze albi is ugyan ez de legalább ott lehet variálni és megmarad a tartalekom ha bármi elromlik.

Itt a mi kornyekunkon 100 120 e már találni.


Lehet bele kell nyugodnom hogy soha nem lesz saját lakásom,akárcsak a Nyugat Európai többségnek.

Vegulis adósság nélkül és így hogy van tartaléka az embernek nem rossz egészen addig ameg tud dolgozni .



2023. febr. 27. 15:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Zárkerti ingatlanok esetén 35-40 % -nyi önerőt is szoktak kérni. A
2023. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Személyi hitelre nem kerhet semmit mert azt nem ingatlanra kapod.

Mármint én most a szabad felhasználású hitelekrol beszélek.

2023. febr. 27. 17:50
 13/35 anonim ***** válasza:
76%

Hitelt kifizeted 20-30 ev alatt.


Alberletet azutan a 20-30 ev utan is kellene fizetned.


Szoval melyik is visz el tobb penzt hosszutavon?

2023. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jobb a saját lakás, de szerintem annak sincsen értelme, hogy valahol faluszélen a világvégén öli az ember a pénzt egy viskóba ami csak a pénzt viszi.


300 ezernél meg nem fognak személyi hitelt is adni a lakáshitel mellé. 30% önerő minimum kell.

2023. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul 300 ezer, abból lejön a rezsi, kocsi költségei, havi megélhetés. Hát biztos, hogy nem merném a felét hitelre költeni, még a harmadát se nagyon.
2023. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném a 15-ös hozzászólót:

Egy zártkerti ingatlan sokszor valahol a telpülés közigazgatási határán kívül helyezkedik el, ahova sokszor földút vezet, ami hóban-fagyban-sárban járhatatlan. Kérdés, hogy egy ilyen ingatlanért érdemes-e sokévig fizetni a hitelt.

2023. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim is ilyen helyen laknak igazából ilyen enyhe telek esetén lassan de járható.akkor van probléma ha 30 cm felett esik hó.


De visszaterve nemtudom van e mas lehetőség.evek óta várom hogy lemennek az árak de nem fognak.

Annyit méeg egyedül nem fogok keresni hogy egy jó helyen lévő jó lakást tudjak vásárolni .


Falun lehetne hasznalt kadarkockat de azzal rengeteg költség lenne és 20 évig nem nagyon tudnék bevallalni semmit.


Esetleg 1 szobás vagy minigarzon lakás valami rosszabb környéken


Albi esetén meg lehetne maradni városban és ingazni se kéne sokat .

nem lenne adósság és igazából minden egyszerűbb csak hosszútávon viszont igen nem lenne lakásom.

Nehéz kérdés.

2023. febr. 27. 21:55
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
Egy dolog még fontos: van kilátásban örökölhető lakás? Nyilván nem arra gondolok, hogy várd a szüleid halálát, de ha egyszer valamikor örökölni fogsz, akkor maradhatsz albérletben a városban, és majd az élet megoldja a lakásproblémád.
2023. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Van ilyen lehetőség papam 71 éves és egyedül él egy 2 szintes zartkertben


Lehet még 10 évig is bírja az öreg nincs szervi gondja csak mozgasszervi van neki.


Az a baj ezt nem lehet kiszamolni lehet még 5 évet el lehet 20

És anyameknak nem én vagyok a kedvence lehet ottlakhatnek hogy ne legyen üresen de a nevemre nem iratnak .

Szóval jó dolog ez az öröklés de macera.


😀 veszek egy lakoautott egy nagyobban már el lehet lakni palackos gázzal vagy árammal fűthető.

Odaparkolnek a melohelyem mele a kutyát nem zavarna

Jó megoldás?

2023. febr. 28. 07:14
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem macera az öröklés hanem gyakorlatilag nincs...


Az, hogy nagypapa házába esetlegesen beköltözhetsz egy időre, nem lakhatás biztosítása.


A lakóautó nyilván vicc. Nem, nem jó megoldás. De nem is értem hány éves vagy ennyi ésszel. 300as fizuból nem lesz saját ház... személyi kölcsönnel önerőt biztosítani öngyilkosság. 300ból hitelt fizetni öngyilkosság. Semmi pénzügyi rálátásod nincs a dolgokra?

2023. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!