Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Erdemes venni hitelre házat...

Erdemes venni hitelre házat vagy kertett lakás célra és azt 20 évig fizetni, vagy inkább egy albérletet fizessen az ember?

Figyelt kérdés

300 e nettó koruli fizuval vagyok és egyedül vagnek bele nincs adosaggom jelenleg.

Állásom elég biztos 1 éve ittvagyok már.


Félre tudtam rakni másfél milliót hála a gyerekek utáni adovisszateritesnek és a munkahelyem év végi ossztogatasanak és azért 20 30 havi szinten is megmarad a fizubol ha nem kell ruhára vagy az átkozott kocsira költeni 😀 ( már most év elején 70 e vitt a kötelező és a gépjármű adó a semmire )


Igazából én bárhol elelek bármilyen kis kertben nincsenek nagy igényeim

Jó lenne saját de gazdasági realitásokat nézve nem tunnik reálisnak.


20 évig fizetni fele fizum.nem tűnik jó dolognak .persze albi is ugyan ez de legalább ott lehet variálni és megmarad a tartalekom ha bármi elromlik.

Itt a mi kornyekunkon 100 120 e már találni.


Lehet bele kell nyugodnom hogy soha nem lesz saját lakásom,akárcsak a Nyugat Európai többségnek.

Vegulis adósság nélkül és így hogy van tartaléka az embernek nem rossz egészen addig ameg tud dolgozni .



2023. febr. 27. 15:01
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél egy telket arra pedig egy mobil házat. 4 millió körül már lehet venni.
2023. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

31# ez volt a terv .de most úgy vagyok vele ha vesszek egy garázst akor azt berendezem jobban jövök ki meg akor is ha vizet be kell vezetni külön.


Nagyapám garázsába 1 millioert vezeték be a csatornát és a vizet és most van egy WC mosdó bent ki tudja adni műhelykent ami jobban fizet.


Ez a hobbikertes dolog is játszik de ha nagyon minimumra megyünk akor elég egy forgalmi nélküli nagy szigetelt lakókocsi telepíteni egy áramos telekre .

Szerintem ha szerencsém lenne 3 4 millióból ki lehetne hozni.


A garázsos történet 5 6 millió de ott megmarad mert erteket képvisel.egy városi garázs könnyen eladhato és akor ott van minden bolt és busz stb.


A mobil házas sztori is olyan 6 millió körül ki lehetne hozni mondjuk telepítés nemtudom milyen költség.



Mind jó és szép csak nekem van egy 5 éves gyerkocom oké nem velem el de sokat van velem.

A lakókocsiba vagy garázsba laknak tuti szóvá lenne téve.

félek szemetkednenek ezzel kapcsolatban.

Ha nagy lenne akor meg ciki lenne neki.


De most azért menjek rendes albérletbe vagyonokert hogy jól mutason ??

2023. szept. 19. 11:27
 33/35 anonim ***** válasza:

Mobil házból van két szobás már 4.5 millió körül. Veszel egy telket, amin van víz és villany. Kell egy engedély, hogy rakhass rá egy házat, az kb. 50.000.- Ft.

A rákötés a vízre, csatornára, villanyra, ami költség, de szerintem az sem olyan vészes. A most kapható mobil házak már téliesítettek nagyrészt, légkondisak.

#31.

2023. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Szóval telekkel együtt úgy kb 7 millióval számolok az reális költség lehet ?


Mobil ház mondjuk élhetőbb körülményt biztosít mint egy garázs vagy lakókocsi az tuti .

Mondjuk kicsit macera elintezni mindent egy olyan telket kéne találni amin már rajta van egy ilyen ház.

2023. szept. 19. 15:17
 35/35 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jobb, mint a garázs vagy lakókocsi.

Nagyjából 7 millióból kijön. Szerintem olyan telket találni, amin már van, nehéz, mert nem olyan elterjedt még nálunk ez a megoldás.

Ha megkérdezel egy céget, akik ilyennel foglalkoznak, tudnak mindenről tájékoztatást adni.

2023. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!