Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Erdemes venni hitelre házat...

Erdemes venni hitelre házat vagy kertett lakás célra és azt 20 évig fizetni, vagy inkább egy albérletet fizessen az ember?

Figyelt kérdés

300 e nettó koruli fizuval vagyok és egyedül vagnek bele nincs adosaggom jelenleg.

Állásom elég biztos 1 éve ittvagyok már.


Félre tudtam rakni másfél milliót hála a gyerekek utáni adovisszateritesnek és a munkahelyem év végi ossztogatasanak és azért 20 30 havi szinten is megmarad a fizubol ha nem kell ruhára vagy az átkozott kocsira költeni 😀 ( már most év elején 70 e vitt a kötelező és a gépjármű adó a semmire )


Igazából én bárhol elelek bármilyen kis kertben nincsenek nagy igényeim

Jó lenne saját de gazdasági realitásokat nézve nem tunnik reálisnak.


20 évig fizetni fele fizum.nem tűnik jó dolognak .persze albi is ugyan ez de legalább ott lehet variálni és megmarad a tartalekom ha bármi elromlik.

Itt a mi kornyekunkon 100 120 e már találni.


Lehet bele kell nyugodnom hogy soha nem lesz saját lakásom,akárcsak a Nyugat Európai többségnek.

Vegulis adósság nélkül és így hogy van tartaléka az embernek nem rossz egészen addig ameg tud dolgozni .



2023. febr. 27. 15:01
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Ha nagyapám meghal elvileg odakoltozhetem mert az anyame lesz neki meg 2 haza is van .kiadni meg nem adja ki mert fél hogy leelik .


Most is az ő másik ingatlanaban élek de korántse biztos.meg nem egyszerű alkalmazkodni hiába lakunk külön.


A lakoauto nem feltétlen vicc.lakokocsi lakokontener is játszik nem értelmezem olyan mereven ezt hogy csak tégla kerteshaz a jó


Bármi jó és bármi játszik de ha vásárolok akor enyém legyen és azt csináljak amit akarok .


Amúgy 300 az csak kb érték van amikor 320 de van amikor 380 nettó viszek haza nem lehet kiszamolni


Abból ha kicsit meghuzzom magam 80 80 e minden gond nélkül hiányozhat

100 120 az már nagyobb megszorítást igényelne de még mindig tarthato

2023. febr. 28. 11:44
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Tehát most nem fizetsz albérleti díjat? Akkor ezek szerint van 150 ezer feletti megtakarításod havonta?


Dobd be állampapírba, hogy kevesebbet veszítsen az értékén és rakj félre minden hónapban 170.000 forint körül. Akkor egy év alatt összejön még 2 millió, két év alatt, ha lakhatsz még addig ott, 4 millió+1,5 millió megtakarítás. Ahhoz veszel fel személyi hitelt és van 7 millióért egy kültelki ingatlanod ezek szerint.

2023. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

20-30 marad meg a fizujából elmondás szerint, akkor nyilván tökjó ötlet 100+ezres hitelt bevállalni :D életszerű.


Plusz mutassatok már nekem 7millióért élhető bármit... 🙄🙄

2023. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekek utáni adóvisszatérítések? Ennyi pénzből még gyerekeid is vannak ezek szerint, őket is támogatnod kell? Mert akkor szerintem őrültség lenne nagy hitelekbe belevágnod, akkor is, ha megkapnád rá a hitelt.
2023. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem költesz ruhára, van 30 ezred havonta, megtakarítás is csak abból ami véletlen leesett a kölykök meg munka után 😂

Főnyeremény vagy öcsém.

2023. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
A lakóautó biztos jó buli úgy 1-2 hét erejéig, ha nagyon muszáj. Azt hozzátenném, egy élhetőbb lakóautó ott kezdődik árban, mint egy pesti garzon panel. Ami olcsó abban meg nem lesz jó élni.
2023. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát 7 milliós házban sem lesz túl jó élni, de ha nem kell az autóra költeni, akkor egye fene, belefér 30ezer törlesztő😀
2023. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

25# annyi igaz hogy most csak 30 e marad meg de most viszonylag szórom a pénzt.

Szerintem sokkal jobban élek mint a fizumbol kellene.kajaldaba járok,uszoda szauna hetente, kocsival is megyek ide oda meloba is azzal jarok + nőkre is költők néha😇 és a lanyomra is ide oda vele is elmegyunk veszek neki ezt azt.

Plusz szerintem nem nagy tétel de anyám szerint sokat veszek alkoholt havi 15 20 lehet elmegy arra is .


Ezekozul sok nem letszukseg vegulis ki lehet termelni megfelelő figyelemmel 100 120 e törlesztőt

Csak az a baj meg azis kevés. Legalábbis egy jó ingatlanhoz .

2023. febr. 28. 19:30
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
300 nettóval nem az a kérdés, hogy mi érdemes hanem hogy miből nem pusztulsz el éhen. Hitelt nem kapsz, gyerektartást is fizetned kell belőle, kocsid is van, éhendöglés. A bank legalább okosabb nálad és nem ad hitelt, ha neked már nincs annyi eszed, hogy belásd hogy nem kéne felvenni.
2023. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Azért tegyük hozzá hogy ez a nettó 300 körül ez a fizu


De erre még rajon a cafi meg az ilyen jutalom pénzek.


Átlagban most hogy nem sporolok 340 nettó költők az OTP alkalmazás szerint de mégis gyarapszik a pénzem kis mértékben.


Jó az tény nyaralni szállást foglalni nemtudok de nem is akarok .1 1 napokra bárhova lemegyek de luxus nem fér bele

2023. márc. 6. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!