Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehet egy tulaj ha az...

Mit tehet egy tulaj ha az albérlő terhes lesz?

Figyelt kérdés

Párommal keresünk albérletet hosszú távra, és mivel az elkövetkező 1-2 évben szeretnénk belevágni a baba-projektbe, valószínűleg oda születne a kicsi. (Saját ingatlan egyelőre nem opció ilyen kamatok mellett.)


A kérdés, hogy mit tehet ilyenkor a tulaj, ha amúgy rendesen fizetünk és nincs semmi baj velünk? Kilakoltatni úgy tudom nem tud, de esetleg adhat-e felszólítást, hogy x hónapon belül el kell hagynunk a lakást, stb? Mi van ha hirtelen úgy dönt, hogy el akarja adni a lakást?


Előre is köszi :)



2023. márc. 4. 21:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
16-os: én lennék a legboldogabb ha tiszta lapokkal játszva simán találnék olyan lakást ahol nem gond a tulajnak a gyerek. De sajnos manapság sok helyen már a hirdetésben benne van, hogy gyerekkel nem költözhető...
2023. márc. 5. 19:12
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de erre fel kell keszulnod, mert gyerekkel nehez talalni albit. Ha ezt az utat valasztod, akkor ezzel szamolnod kell.


De csak a sajat helyzeted nehezited meg vele, ha nem vallod be,mert kirakni kiraknak nagy esellyel.


Bar nekem mindegy, de en koltoztem 37 hetes terhesen es hidd el, nem akarod!!

Ujszulottel meg még annyira se, amikor azt se tudod merre vagy arccal.

Mondjuk szamomra szulesinditasnak jo volt, mert a koltozes utan 1 nappal megszultem...🤣

De soha tobbet nem csinalnam igy, az tuti, pokoli volt.

2023. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
91%

És még valami, hogy mit tehet: felemelheti a bérleti díjat.:)

Általában amortizációarányos a bérleti díj, ezért számít, hogy ez ingázólakás vagy állandó, és hogy hányan laknak benne.

Szóval érdemes előre megbeszélni, hogy ha megszületik a baba, mennyivel nőjön a bérleti díj. 10-20% a szokásos +1 főre.

2023. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

22: Lakhatási válságban élők szoktak operálni ezzel a gyerekdologgal, hogy "oda" szülnek titokban, és nem fizetik utána a bérleti díjat, és zsarolják a gyerekkel a tulajt, ha az nem elég felkészült.

Ezért nem engedik, akik kiírják.


De aki kicsit is felkészült, az aláirat szerződést és közjegyzői záradékot is, és mire eljutsz oda, hogy ezeket megismerd, aláírd, látni fogod, hogy azonnal kihajíthatnak, ha megszeged a szerződést.

És mért is tennél ilyet, hiszen nem vagy lakhatási válságban, hogy ingyen lakhatás kicsalására szorulj.

2023. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

"De sajnos manapság sok helyen már a hirdetésben benne van, hogy gyerekkel nem költözhető"


Még ha a hirdetések kétharmada tiltja is a gyereket, akkor is több ezer albérlet közül tudsz választani. Ne csináljunk már úgy, mint ha nem lehetne megoldani. Hacsak nem egy világvégi faluban laksz ahol összesen 2 kiadó ingatlan van, akkor biztosan találsz olyat, ahol nem gond a gyerek.

2023. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem cigánykodnék ezen, hogy nem mondom el, hogy lesz gyerek. Aztán utána jogosan kirak titeket (mondjuk ugye 1 hónapos felmondási idővel), gondolom nem akartok gyerekkel pereskedni, nem fizetni, kilakoltatást átélni.


100%-ig bebiztositani nem tudod magad, ha el is mondod, hogy lesz gyerek, bele is egyezik, akkor is joga van felmondani nektek a szerződésben leírtak szerint. Természetesen, mivel az ő tulajdona.

2023. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
96%
Úgy kell keresni hogy megmondjátok, gyereket terveztek, szerintem fogtok találni, ne aggódj ezen. Mi is 2 gyereket vállaltunk albérletbe, szóltunk előre a tulajnak, nem volt baj belőle. Nem is szeretnék úgy élni, hogy azon aggódok, mit szól a tulaj, hogy terhes vagyok.
2023. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem akkora probléma ez, elég sok lakást hiredetnek úgy, hogy állat és gyerekbarát.
2023. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Bútorozatlan lakást keressetek, azt szívesebben adják ki gyerekeseknek/háziállattal, mivel kevésbé tudják lelakni, nincs benne semmi.
2023. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!