Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mit kéne tennem...

Szuszi95 kérdése:

Szerintetek mit kéne tennem csótány ügyben?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve lakok albérletben, nagyon szép, kicsit drága de cserébe felújított, gépestített stb. Ezzel nincs is gond, de lassan 2 hetente csótányt találok,kicsit nagyot. Volt már nálam az írtó,de az a baj hogy a többi lakó nem hajlandó szólni vagy nem is foglalkozik azzal hogy csótány van a házban. Többször láttam a lépcsőházban is nem is egyet, még le is fotóztam hátha kell "bizonyítéknak".

De senki le se tojja.

Én viszont nagyon ki vagyok bukva, ha van valami amitől írtózom akkor az a csótány. Meglátom és pánikrohamom van, minden bajom van egyszerűen egy óriás csecsemő leszek. Tudom biztos fóbia és nevessetek ki de én már csak lápmafénynél és kemotox mellett tudok aludni.

Hiába írtatom ki én a lakásban ha a ház tele van.

Sajnos még nem járt le az egy év hogy visszakapjam a kaukciót, majd csak júliusban addig muszáj itt maradnom hogy el tudjak költözni. Ugyanakkor a szívem szakad meg mert alapból egy nagyon szép, tágas albiról van szó. De tisztában vagyok vele hogy az sem normális hogy egyfolytában a padlót lesem és kemotoxal megyek pisilni is.


Egyszerűen döntésképtelen vagyok mert mi van ha elmegyek és a másik helyen is lesz.

Fogalmam sincs mit csináljak. Az egyik pillanatban eldöntöm hogy elmegyek a másikban pedig elgondolkodom hogy mégsem.

De lehet hogy csak életképtelen vagyok.


27/L



2023. máj. 9. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Tulajnak szóltál?
2023. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nem irigyellek, néhány éve ezen én is keresztülmentem.

Az a gond, hogy ha a házban akár csak egy lakó nem akar irtást, már bukta az egész, olyankor addig átmennek abba a kéglibe ahol nincs irtószer, majd vissza mindenhova.

Én kénytelen voltam elköltözni, mert láttam hogy felesleges erőlködés és egy idő után nagyon elegem lett belőlük.

Tudom hogy nehéz, és rengeteg macera a költözés, de szerintem csak az első lépés az, utána a többi könnyebben jön! Ha meg tudod oldani, talán jobb ha fokozatosan csinálod a pakolást, és nem szívesen írom ezt, de érdemes mindent brutál alaposan ávizsgálni (petéket is keresni) és bezacskózni, hogy biztosan ne vihess át a másik helyre. Persze ha megkérsz valakit hogy segítsen közben, legalább jobban telik közben az idő. :)

Sőt, az is lehet, hogy az új helyet még jobbnak fogod találni és utólag örülni is fogsz a költözésnek, miután túlleszel ezen a hercehurcán.

Kitartást!

2023. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%

#2 vagyok. Ha a tulajnak fotókkal bizonyítanád hogy vannak nálad kártevők és felvázolnád a helyzetet, lehet hogy meg tudnád vele beszélni hogy ez esetben engedje el a kauciót, ha rendes akkor valószínűleg bele is megy.

Végülis arról biztos nem szerződtetek hogy csótányok társaságában kell ott laknod. :) Sok sikert!

2023. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hónapook óta csótányos albérletben lakom. Rendszeresen irtanak, na olyankor - ha egy darabig nem volt - újra vannak csótányaim.:(
2023. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy szóltam. Igaz nem mondtam még neki a költözés dolgot, sajnos hiába szól ő is, amíg egységesen nem lépnek a lakók addig bukta.
2023. máj. 10. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a panellakások többsége ilyen csótányos.

Sokan szégyellik és ezért inkább letagadják, hogy náluk is van.

2023. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem csótányostul vetted ki, nem lehet egy szava se, hogy le akarsz lépni, mert így nem felel meg neked és a megállapodásnak.
2023. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Rosszindulatúak vagytok.

A csótány az grátisz volt...

:)

2023. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!