Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződést átnézhete...

Albérleti szerződést átnézhetem ügyvéddel? Mennyire nehezményezik a tulajok?

Figyelt kérdés

Már belefutottam életem elő albérlete esetén egy számomra hátrányos szerződéssel.

Azóta óvatos vagyok. Tulajok mennyire nehezményezik,ha a szerződést elviszem egy ügyvédhez és emiatt pár nap eltelik szerződés aláírása előtt?



2023. máj. 12. 14:35
 1/8 anonim válasza:
87%
A normális albérletek órák alatt elkelnek, szóval ha ilyet találsz, akkor bőven elviszik előled, mire az ügyvéddel átnézetnéd a szerződést.
2023. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Átnézi,persze nem ingyen.Az ügyvédnek is van óra díja .
2023. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem vár rád a tulaj. Ahhoz, hogy lásd, hogy hátrányos, nem kell ügyvéd. Miben volt hátrányos?
2023. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi tart pár napig? Tudod, mikor találkozol a bérbeadóval, kérsz kicsit későbbre időpontot egy ügyvédtől. A tulajnak csak annyit mondasz, hogy kérsz egy kis gondolkodási időt.
2023. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a bérleti szerződés nem agysebészet. Végigolvasod, ha valami nem tetszik benne megbeszélitek, átírjátok és kész. Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, írd le és segítünk.
2023. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Elkéred a szerződést azzal, hogy a szobádban átolvasod, egy óra múlva visszadod...ekkor lefényképezed, és elküldöd az ügyvédnek(már amelyik erre vevő)...átolvassa, és sms-ben megüzeni aláírható-e...

Nem kell mindjárt az elején keménykedni..és mindezt mosolyogva úgy, hogy ki sem mentél a szobából...ha már feltalálták a digitalizációt...


Amúgy egy albérleti szerződés ha meghaladja a képességed, akkor hagyd a francba, kérj meg valakit, menjen veled, az majd megnézi a lakást is.

2023. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Az ügyvédeddel átnézetheted, csak engem nem érdekel, hogy mit mond. Azaz te már nem leszel ott albérlő.

Vagy vedd ki az ügyvéded lakását.

2023. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ehhez nem kell ügyvéd. Megfogod a szerződést és figyelmesen elolvasod végig. Ha nem értesz valamit, akkor megkérdezed a tulajt, hogy itt mire gondolt a költő. Ha szerinted nem ez következik a szövegből, akkor megkéred, hogy pontosítsátok.

Ha van benne olyan dolog, amit vállalhatatlan tartasz saját részről, akkor megkérdezed a másik felet, hogy ehhez ragaszkodik-e. Ha nem, akkor átírjátok vagy kihúzzátok.

Ha nem juttok dűlőre és számodra így nem megfelelő, akkor meg nem írod alá és kész.


Ha meg sunnyog, nem hajlandó pontosítani a kétértelmű szövegezésen, vagy szimplán hallani sem akar az egész procedúráról, ő csak az orrod alá akarja dugni, hogy aláírd, akkor meg hagyd ott.

2023. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!