Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elektromos, modernebb bojlerne...

Elektromos, modernebb bojlernek anyagilag és minőségileg mi a jobb? Ha egész nap megy, vagy ha csak akkor kapcsolom be, mikor épp kell meleg víz és utána kikapcsolom?

Figyelt kérdés
Állítólag ha beáll egy hőfokra és megy egész nap akkor nem fogyaszt annyit és nem kopik, mintha ki be kapcsolgatom, de az ellentétjét is olvastam már és nem igazán tudom eldöteni hogyan használjam jól.

2023. máj. 16. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A bojler méretével tudsz spórolni, tehát ne használj nagyobb térfogatút a szükségesnél. A víz hőntartása veszteséges, a kevesebbet olcsóbb hőn tartani.
2023. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

veszel egy modern Hajdút, felszerelik, aztán a mester beállítja 60 fokra. Gond letudva, a rezsi annyi, amennyi.


A Hajdu már tökéletesen szigetelt, minimális a veszteség.

2023. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát jó ha csak zuhanyzás és mosogatás előtt kapcsolom be aztán ki?
2023. máj. 17. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen az is jó ha kapcsolgatod, nálam is így van. Főleg ha reggel elmész dolgozni és csak este érsz haza. Feleslegesen menne egész nap, hiszen nem olyan jól szigetelt és le hűl napközben. Érdemes kisebb hőfokra is állítani pl 45 fokra. Esetleg kisebb bojlert venni, nekem 30 literes van. A régi 80 literes hajdúnál sokkal kevesebbet fogyaszt, töredékét...
2023. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!