Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 2023-ban mennyire megoldható...

2023-ban mennyire megoldható diákmunkával 2 egyetemistának albérletet bérelni?

Figyelt kérdés
Nagyon magasak az árak, és ahogy látom még 2 embernek is az lenne hisz diákmunkával nem tud az ember sokat dolgozni. Plusz kajara is kell..
2023. máj. 22. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárólag diákmunkából ma egy társbérletet is nehéz finanszírozni. Ha nem szerelmespár vagytok, akkor a két szoba alap, ami rezsivel együtt legalább 180-200 ezer forint havonta, ez megy kétfelé. Ennivaló, bérlet, ruha, egyéb kiadások: ez szintén legalább 80 ezer/fő/hó. Kizáróladg diákmunkával heti 20-30 órában majdnem lehetetlen megkeresni nettó azt a 170-200 ezret, amiből ez az életmód fenntartható. Inkább szülői segítséggel, ösztöndíjjal, diákhitellel kombinálva.
2023. máj. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol, Budapesten 2x annyi az albérlet, mint egy vidéki városban.

Az is baj, hogy most már a kaja is nagyon drága, régen azon lehetett sokat spórolni, most már nagyon azt se lehet megoldani okosba. 10 éve mikor én voltam diák 30 ezerből kijött a kaja 1 hónapra, most egy hétre nem elég. Sajtos-tejfölös tésztát ettünk állandóan, ami most arany árban megy xD.

Ha otthonról nem tudnak támogatni akkor lehet diákhitel, vagy le kell adni az igényekből és ketten kell kivenni egy szobát.

2023. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!