Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Beköltözés előtt ha elállok...

Gabesszka kérdése:

Beköltözés előtt ha elállok az albérleti szerződéstől akkor a kaució visszajár?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy megírtunk egy albérleti szerződést 05.06-án. Ezzel egyidőben átadásra került a kaució mely a szerződésben meg van fogalmazva, hogy a lakás és berendezéseiben keletkezett rendeltetésellenes használatból kialakult kár illetve fizetési mulasztás fedezésére szolgál. Külső okok miatt a költözés nem fog megtörténni és 13-nappal a szerződés megírásától számítva jeleztük,hogy elállunk a szerződéstől. A beköltözés 06.18-án lett volna esedékes. A bérbeadó nem akarja visszaadni a kauciót mert "valós kár érte". Sem foglaló sem a szerződéstől való elállás nincs megfogalmazva. Mit lehet tenni ilyen esetben?

2023. máj. 24. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ügyvédhez kell fordulni.
2023. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen erre mi is gondoltunk, csak porbálunk érdeklődni azelőtt, hogy súlyos összegeket fizetnénk ki arra is.:/
2023. máj. 24. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírsz egy szerződést, akkor azt hiszed hogy bármikor elállhatsz?

A szerződés komoly dolog.

Pláne ha határozott idejűt irtál alá..

2023. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudsz valakit szerezni magad helyett (hogy ne érje anyagi kár a bérbe adót)?

Ha azt állítja (igazat mond-e vagy sem - mellékes), hogy nem tud helyetted szerezni valakit, akkor jogos a kaució megtartása. Próbálj valakit szerezni, még ha később is, mint ahogy elálltál a szerződéstől, mert még mindig élhetsz a kifogással, hogy nem érte őt két havi kár, mert hogy nem volt kinek bérbe adnia.

2023. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerződéstől elállás nem szokott lenni opció albérletnél. Na de mi volt a szerződésben a szerződés felmondásáról?
2023. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Kérdező, a kérdés utolsó előtti sorában ezt írta: "Sem foglaló sem a szerződéstől való elállás nincs megfogalmazva.

2023. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Azt értem, de az elállás és felmondás nem ugyanaz. Az elállás visszafordítja az eredeti állapotába a dolgokat (azaz aláírta a szerződést de meggondolta magát, kári vissza a pénzét). A felmondás pedig a felmondás pillanata utáni időre vonatkozik.
2023. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van.
2023. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég faramuci helyzet. Gyakran adtam ki szobát. A kauciót természetesen belefoglaljuk mindig a szerződésbe, de azt csak a beköltözés pillanatában kell kifizetni.


Amit előre kell fizetni az az előleg, vagy a foglaló.


Ha a szerződés szerint ez előleg, akkor ha létrejön a beköltözés, az előleget lelakhatod, ám ha elállsz, visszajár.


Ha folgalót tettél le és elállsz, az nem jár vissza. Ha a tulaj áll el, a kétszeresét kell számodra kifizetni.


Én egyszer kértem foglalót, mert bizonytalan volt a bérlő, nekem meg nagyon kellett a pénz. Végül én álltam el, mert ismerősök révén kiderült, nem biztos, hogy jó ötlet az illetőnek kiadni. Én szemrebbenés nélkül visszaadtam a dupla foglalót.

2023. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésből kimaradt esetekben a Ptk. szerint kell eljárni. Egy havi bérleti díjat nagy valószínűséggel elbuksz, de a kaució az elszámolás után visszajár. Ha nem sikerül a bérbeadó józan eszére hatni, fordulj ügyvédhez.
2023. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!