Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nekem kell kifizetni a...

Miért nekem kell kifizetni a közvetítői díjat ha találok Facebookon egy albérletet?

Figyelt kérdés
Albérletet keresek és azt tapasztalom, hogy a 130 ezer Ft-os albérlet plusz két havi kaució mellé fél havi közvetítői díjat kell fizetnem. Elvégre egy facebookos hirdetés, nem én kerestem fel az ingatlanost, akkor miért én fizetek? Plusz 65 ezer Ft az nem kis pénz.
2023. máj. 26. 06:18
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha közvetítő hirdette, akkor azért.
2023. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert a hirdetést az ingatlanos tette fel, ha nem így lenne, nem találtad volna meg. Azzal, hogy az ö oldalára rámégy, MEGKERESTED!
2023. máj. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Emlékszem, az első 2 albérletemnél a lakást kiadó örült, hogy végre talált egy normális személyt, ő bérelte fel az ingatlanost, ő fizette a közvetítői díjat.


Azóta viszont megugrott a kereslet, a tulajok simán válogathatnak a bérlők között, ha át tudják hárítani rád ezt a díjat, miért ne tennék meg? Azt már te döntöd el, hogy megér-e neked ez a hely 1 évees távlatban havi plusz 5400 forintot.


Nyilván van egy olyan opció is, hogy felkeresel egy ingatlanost, hogy bizonyos preferenciák alapján akarsz egy lakást és ő keres neked, majd megmutat párat, ebben az esetben te fizetsz neki.

2023. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért a Facebookra felrakni egy hirdetést nem egy nagy tudomány. Ezért is furcsa nekem ez a helyzet.

Ha én keresem fel az ingatlan irodát, hogy keressenek nekem lakást, mutassanak mik a lehetőségek természetes, hogy fizetek ezért. De egy facebook marketplace hirdetés vagy egy csoportba feltöltve kicsit nevetséges számomra.

2023. máj. 26. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
A facebook hirdetés oldala ugyanolyan, mintha bemennél az irodába, ugyanis ezért az adott ingatlanosnak fizetnie kell - nem csak úgy beír valamit, hanem ha üzletszerüen foglalkozik vele, akkor van rá elég sok költség.
2023. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

„ha át tudják hárítani rád ezt a díjat, miért ne tennék meg? “


Pontosan ezért van lakhatási válság. Mindenki tolja ezt az embertelen, kizsákmányoló harácsolást.

2023. jún. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.: te fizetsz azért, hogy használod az oldalad? Fizetsz azért hogy marketplacera felraksz egy hirdetést? Nem hiszem.

Ha a közvetítőnek saját WEBOLDALA van, az megint teljesen más.

2023. jún. 1. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen helyre nem költöznék, már most látszik, hogy unfair a tulaj. Ahhoz, hogy ő ingatlanoson keresztül hirdeti, neked semmi közöd, ő veszi igénybe a szolgáltatást, nem te.


Mi is így találtunk anno lakást (nekem egyébként meglepő volt, hogy mennyi facés hirdetés mögött állnak ingatlanosok a tulaj helyett), az ingatlanossal tárgyaltam, ő mutatta meg a lakást - bár a tulaj is jelen volt -, neki jeleztünk vissza, hogy szeretnénk, jelen volt a szerződéskötéskor. De mi egy forintot nem fizettünk neki, ezt ő maga ki is emelte. A tulaj fizette meg a közvetítői díjat. Ez alapvető.

2023. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8as ugyanígy gondolom én is. Az ingatlanost akkor fizessem màr meg ha én kérem a szolgáltatását lakas keresés ügyben, nem azért, mert a tulaj vele hirdetett a Facebookon ..
2023. jún. 5. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!