Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyiért lehetne...

Szerintetek mennyiért lehetne bérbe adni?

Figyelt kérdés

Reálisan mekkora havi bérleti díjat lehetne elkérni egy ilyen garzonlakásért?


-Óbuda belső részén található, jó közlekedésű helyen

-39 nm

-egy szoba, konyha, előszoba, fürdő+WC

-jó állapotú, a szoba nemrég újonnan lett kifestve, a kád most lett felújítva

-bútorozott

-kondenzációs gázkazán

-hőszigetelt nyílászárók

-sok tárolóhely (szekrények)

-3. emelet, lift nincs

-függőfolyosóról nyílik

-a szoba belső udvarra néz

-régi épület (tégla, vastag falak)

-rendezett társasház, felújítások folyamatban


Szeretném hamarosan meghirdetni, de az árat tekintve bizonytalan vagyok. Nem akarok túlzott összeget megadni, nehogy elriasszam a potenciális érdeklődőket, de azért túl alacsonyra sem szeretném taksálni.

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat!



2023. máj. 27. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnezed a hasonlo lakasokat az imgatlan com-on es ahhoz arazol.
2023. máj. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, nézegettem az árakat az ismertebb honlapokon, gondolok egy körülbelüli összegre, csak kíváncsi vagyok az itteni felhasználók véleményére is, mielőtt felteszem valahova. Utána már elég ciki folyton variálni az árat.
2023. máj. 28. 07:26
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem ciki. En ugy szoktam h felteszem egy magas osszeggel es ha nincs jelentkezo akkor csokkentem. Felteszed kb max aron es hozod lefele
2023. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3.: Jó, nyilván valamennyit lehet módosítgatni az áron, de nem szeretném hónapokig hirdetni, és állandóan azt lesni, hogy most vajon azért nem jelentkezik senki, mert túl drágának találják, vagy mert nem emeltem ki a hirdetést, vagy bármi egyéb.

Vagy épp ellenkezőleg, ha túl olcsó, elárasztanak mindenféle nemkívánatos személyek érdeklődései, akiket le kell valahogy ráznom.

Tudom, hogy nagyon sok tényező szabja meg az ingatlanok árát, sok közülük szubjektív. Csak gondoltam, hátha valaki itt a Gyakorin tapasztaltabb e téren és jobban követi a lakáspiaci változásokat, így tud valami hozzávetőleges összeget mondani, ami vagy megerősíti azt, amit gondolok, vagy nem.

2023. máj. 28. 07:59
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy a korábbiak írták, én is így árazom be (2 lakást adok ki). Megnézem az ingatlan.com-ot, hogy kb olyan lakások, mint az enyém, milyen áron vannak fent, állapot-elhelyezkedés-alaprajz alapján viszonyítok, bútorozott vagy sem, és az alapján belövöm kb az átlagra. A xiii kerületben van az egyik lakásom, ott azért vannak durva árak, de nyilván nem a legmagasabbra lövöm be, viszont a 1,5 szobás lakásoknál itt nem láttam 200-nál olcsóbbat, és amit 200-ért hirdetnek objektíven nézve is rosszabbak, mint az enyém, így meghirdettem többért. Ha nem lett volna jelentkező egy hétig, akkor levittem volna az árat, de megdöbbentő módon volt így is. Ez viszonylag friss infó, két hónapja zajlott le ez a dolog, szóval mondhatni képben vagyok. A másik lakásból nemrég költözött ki a lakó, azt most felújítom, de ugyanúgy a környékbeli lakásokhoz hasonlóan fogom beárazni, figyelembe véve az előnyeit-hátrányait. Neked is ezt tudom javasolni.
2023. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gépesített?

Bútorozott?

Kicsi a rezsi?


Üresen 140 000.

2023. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Számít még, van-e:

függönyök, szőnyegek, falvédők, lámpatestek, izzók, redőny (kézi vagy motoros), szúnyoghálók, lakásfelszerelés (edények, ruhaszárító, felmosószett, WC-pumpa, szemetes, dekoráció, stb.)

2023. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A rezsi nyilván attól is függ, ki mennyit fogyaszt, de igen, szerintem relatíve alacsonynak mondható, mivel modern fűtés van és hőszigetelt nyílászárók. Ha egy fő lakik benne, valószínűleg bőven belefér a támogatott fogyasztásba.

A közös költség az egyetlen fix összeg, amit tudok mondani, az 10.000 Ft alatt van.


Vannak benne alapvető bútorok (ágy, asztalok, székek, szekrények), konyhai felszerelések, szőnyeg, függöny, lámpák (LED izzókkal), mosógép, porszívó, edényszárító, falvédők, redőny.


Nem egy luxuslakás, de a célnak megfelel, lehet benne normálisan élni.

Ha a lakóm hiányol valamilyen fontos berendezési tágyat, és az igényét én jogosnak tartomn, akkor megveheti és lelakhatja az árát.

2023. máj. 28. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Van-e hűtő, mikró, tűzhely?

Ha ezek benne vannak az árban és a mindenkori javításuk is, akkor nyugodtan felmehetsz 175-180-ra is 1 fő esetén, 195 fölé csak 2 bérlő esetén.

Szép éles, világos képek, és szerintem hamar kiadod.

2023. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Van gáztűzhely, mikró, kenyérpirító, mosógép. Nem mai darabok, de megbízhatóan működnek, ha pedig elromlanak, akkor természetesen javíttatom, cserélem őket.


Eredetileg nem gondoltam ilyen magas összegre, úgy tűnik, jobban felmentek az árak, mint hittem. Mondjuk nem ebből élek, szóval fontosabb, hogy megbízható embernek adjam ki, mint a bevétel maximalizálása.

2023. máj. 29. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!