Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez hogy megy ilyenkor?

Ez hogy megy ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek megnézni egy lakást ami azonnal költözhető és le foglalózom akkor a szerződést azonnal ott helyben meglehet írni? Illetve a kulcsokat oda is adják vagy ez hogy megy?
2023. máj. 30. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Akár mehet ilyen gyorsan is, igen.
2023. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Én is úgy vettem ki lakást anno.

Odamentem tetszett, mondtam hogy azonnal kiveszem.

Elmentem pénzért, addigra megirtuk a szerződést és aznap már ott aludtam. Mehet gyorsan is persze.

2023. máj. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm.de ha esetleg még sem egyből költözök be hanem mondjuk párnapra de ha lefoglalózom akkor a kulcsokat akkor megkapom meg a szerződést akkor meglehet csinálni?
2023. máj. 31. 06:33
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Van tulajdonos aki egyszerre több lehetséges lakónak is megmutatja a lakást és utána jelez vissza a jelentkezőnek, hogy neki adja-e ki vagy másnak. Általában ha messzebb lakik akkor szokott több látogatást is összeszervezni, hogy ne kelljen utazgatnia minden alkalommal.

De ha sikerült megegyezni és már foglalózásról van szó akkor akár azonnal is alá lehet írni a szerződést és be lehet költözni.

Persze van tulaj aki több héttel később akarja csak ezt, pl. egyetemistákkal már most megegyezhetnek arról, hogy majd szeptember 1-től övék lesz a lakás, addig meg használják nyáron a családtagok stb.

2023. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Persze.

Így le van fixálva biztosra.

Minden a tulajtól függ, vele kell lebeszélni.

Jobb a minél elöbbi fizetés, szerződés, mert különben minden bizonytalan. Ő sem akar 2-3 napot várni, hogy szó nélkül lelépj, vagy veszítse a várakozókat akiknek szintén kiadhatná.

2023. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez két - általában - magánszemély közti megállapodás minden esetben.

Tehát te úgy menj oda, hogy már van egy megfogalmazott igényed, mi az, amiből nem tudsz engedni, és a többit megbeszélitek, megkérdezed, neki mi az elképzelése, lehetőségei.

Én a szerződést az adott bérlőnek az élethelyzetére írtam meg, foglalózás utáni néhány napban, és elküldtem neki e-mail-ben, hogy tegyen észrevételeket, kéréseket.

Aztán kinyomtattam, és találkoztunk aláírni.

2023. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3: Általános, hogy kérnek még közjegyzői záradékot is.

Az adminisztrációra ezért kell hagyni 1-1,5 hetet, az életszerű.

De mondom, egyedi minden megállapodás. Ennek menetét már megtekintés előtt a telefonban érdemes megkérdezni.

Ha van közvetítő, akkor az ő elképzelése szerint van a menet.


Birtokbaadáskor, a bérlés első napján adom a kulcsot.

2023. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*és a kauciót is akkor, mikor a kulcsokat.:)
2023. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 és #7 Nem ez az általános, csak gyakori.

Éppen így gyakori az is, hogy a tulajdonosnak már van kész szerződése és ha megegyeznek abban, hogy ez a bérlőnek is megfelelő, akkor írják alá. Ha nem megfelelő akkor keresnek olyat akinek igen.

Ahogy a közjegyző sem általános, csak javallott és gyakori. A fiam minden egyes bérlésekor kizárólag a tulajdonos szabta meg a feltételeket, kész szerződése volt amit vagy aláírtak vagy nem és akkor nem ők bérelhették ki, és soha nem volt a tulajdonos számára fontos a közjegyző is.

2023. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Ahogy távolodunk el a szocializmustól, egyre bővül a bérlakáspiac is, és egyre többet tanulnak a tulajok, egyre profibban és egyre több biztosítékot kérnek. Ami 4-10 éve nem volt jellemző, az ma már igen.
2023. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!