Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi az oka, mitől lehet, hogy...

Mi az oka, mitől lehet, hogy a 2 hónapja festett falak már repednek, fürdőszoba elég durván, a plafon is, szinte naponta fedezek fel új repedéseket - ez ha így halad jövő ilyenkorra centis repedéseink lesznek?

Figyelt kérdés

az érdekes az, hogy a házat úgy vettük meg, hogy több mint egy éve nem lakták, a festések régiek voltak, de közel se volt a falakon ennyi repedés!!! valamint elronthattak a festők, mikor csinálták? Miskolctapolca: azt mondják, itt olyan a föld, duzzadó agyag, hogy minden ház mozog és reped... No de ennyire, ilyen inzenzíven??

Mi nem vagyunk gazdagok, átlagfizetésből élünk, egy kicsi házikót vettünk meg hitelből, az utolsó összekapart filléreinkből családi segítséggel újítottuk fel és most sz.rrá reped? elég aggasztó, mert nekünk nem lesz pénzünk többmilliós alaperősíttetésekre. mi a véleményetek, hogy lehet hogy csak most reped? előtte nem lakták és csupán 2-3 repedés volt a falakon. most meg mióta beköltöztünk csak a fürdőszobában van 10!!!csak festés burkolás volt és villanyt vezetékeztük át, meg a vizet, szóval volt egy kis rombolás is. lehet ez az oka?


2011. szept. 19. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem száradt ki a glettelés eléggé mielőtt elkezdtek volna festeni.
2011. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem artana a szomszedokat megkerdezni, hogy ott mi a helyzet, hiszen fugg attol, hogy milyen helyen laktok pl. forgalmas ut, ekkor sajnos dongenek a kocsik, s megreped a fal..

Vagy pedig maga a vakolas rossz, mert a repedes nem csak a kulso feluleten jelenik meg, hanem a vakolasnal, tehat melyrol jon!

Az igazsag, hogy nem vagyok szakember, de hasonlo problemak voltak ismerosnel, s ott a forgalmas ut okozta ezeket a repedeseket pl.

2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem is az lehet a baj, hogy nem hozták megfelelő állapotúra a falakat a festéshez, vagy pedig nagyon magas a páratartalom a szobában, és ezért rohad le... tartsátok nyitva az ablakot szerintem, és figyeljétek meg, hátha jobb lesz. hasznosabbat sajnos nem tudok ajánlani :S
2011. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A festéktől hullik szét a ház! XD

Szerintem is vagy az az új festék oldja a régit és azért van vagy valóban a glett nem száradt ki. jövőre ha így halad le fog hámlani és festheted újra. de az már nem fog legalább lejönni. :)

2011. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nedves kissé még a glett még nem volna neki szabad megrepedeznie. Tuti nem ez a baja.
2011. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekünk szilikátból épült a házunk 20 évesen vettük tavaly és most kezdett el repedezni. A falon belül és kivül is ugyanott jelentek meg nagyon végkony repedések függőlegesen.

Ez mitől lehet?

2011. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha vastag a glett vagy épp a festék az lehet a repedés oka - amennyiben mikrorepedésekről van szó (vastagság legfeljebb 1 mm, hossz legfeljebb 30cm.


Ha ettől eltérő itt az ideje beszélni statikussal (van szakvélemény és nyilatkozat, neked elég a vélemény az legfeljebb 20e FT lesz: nekem is ilyen kellett amikor a tetőre 3 sor téglát rakattam beépítés miatt) Arra viszont készüljetek fel, hogy lehet, hogy egy nem látható helyen meg kell bontani a tégláig...


Tényleg: kívül látszódik valami, vagy hőszigetelés miatt nem ?

2011. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvasom, hogy vezettetek át csövet és villanyt is:

A repedések ezek vonalán vannak? Használtak behúzócsövet? Elképzelhető, hogy a vízcső hőtágulása okozza, vagy ezek habarcsának vastagsága / nem kellő kiszáradása.


Ha szakember csinálta akkor tudnia kellett volna, ha nem akkor örülhettek, hogy nem komoly: a következő glettelés megoldja

2011. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kívül csak pár repedés van, nem nagyok, építész azt mondta, ezek 50 éves háznál majdhogynem normálisak, külső festése az épületnek közel 10 éve volt, szóval látszólag az eladók semmit nem takargattak.

a fürdőszobában a falbontás következtében lengve hagytunk egy gázcsövet, férjem szerint az mozog a falban és az okozza ezeket a repedéseket, lehet ez?

2011. szept. 23. 22:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető: a fémnek más a hőtágulása szobahőmérsékleten is. De gázcsövet nem szabályos befalazni (hosszában), így csak átmenő falazás szabályos, ott meg legfeljebb a csőtől 5cm távolságban lehet mikrorepedés.


Hogy ezt elkerüljék gipszelni (nagyobb lyuknál esetleg habarccsal) majd száradás után glettelni szokták.


Fűtéscsőnél ahol a hőmérséklet változás akár 60foknál is nagyobb meg befalaznak egy dilatációs csövet amiben a fűtéscső megy. Ma már inkább gégecsövet szoktak.

2011. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!