Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek én reagálom túl...

Szerintetek én reagálom túl vagy inkorrekt ez a bérbeadói magatartás?

Figyelt kérdés

Tulajom felmondta május végére az albérletet. Mondtam, hogy rendben, semmi akadálya, határidőre kiköltözöm. Sokáig laktam ott, semmi gondunk nem volt sosem. Értesítettem május közepén, hogy már 30-ra üres a lakás, el kéne majd számolni az óvadékkal. Nem válaszolt, én kiköltöztem. 30-án reggel fel is hívtam, hogy üres az ingatlan, kérem a kauciót. Ő ragaszkodott az átadás-átvételhez előtte, ami teljesen normális.


Mondtam neki, hogy mivel full normális volt végig, menjen oda, amikor gondolja, nézze meg a lakást, nem kellek én oda, és nincs is időm erre igazán, ha van kifogása, jelezze, csak legyünk gyorsak, mert kellene a pénz.


Ezt követően semmi, még egyszer hívtam, hogy mi a helyzet, azt mondta, bocsánat, elfelejtette, de intézi. Azóta sincsen híre a pénznek, közben a szerződés szerint a jogviszony megszűnése napján el kellett volna számolnunk…


2023. jún. 3. 19:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előző vok, a tulaj hirdeti a lakást? Lehet, hogy nem talált bérlőt még. A később jövő számlák is egy fontos tényező.


A szüleim is adnak ki egy lakást, ők megszorozzák kettővel a csekket és annyit kell fizetni a későn jövő számlára. Majd még hetek múlva is foglalkoznak egymással... Utolsó nap elszámolnak és jó napot.

2023. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Na, a történet véget ért! Megmakacsoltam magam és elmentem egy ügyvédhez. Kiment egy felszólító levél, és láss csodát, nálam a pénzem, sőt emberünk még az ügyvédi díjat is kénytelen volt fizetni. :)))
2023. jún. 12. 15:22
 13/13 anonim ***** válasza:

10. vok

És erre kellett 2 hét és a gyakori. :)

Örülök, hogy sikerült elintézned, Te, bérlők gyöngye:) Pozitív értelemben írom. Fizetőképes vagy, normális is, a bérbeadó meg ezzel visszaél. Nincs ilyen, hogy elfelejtettem, pénzről, szerződésről van szó.


Ezt kéne sokszor, nem ülni, várni a galambra, hanem elintézni. Vacak egy helyzet, hogy az embernek a pénze után kell szaladgálni, de ha máshogy nem megy.


Köszi, hogy megírtad a vegét.

2023. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!