Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ahol csak kimondott szoba van...

Ahol csak kimondott szoba van kiadó, nem fogok találni rendezett magyar lakótársat?

Figyelt kérdés

Van, aki úgy ad ki egy 3 szobás lakást, hogy szobánként, azaz minden szobában egy lakó. Felhívtam egy ilyen tulajt és mondta, hogy a 3 szobás lakásában 2 szobában laknak, 1 szoba üres. Megbeszéltünk egy időpontot, majd megmutatta a szobát. 48 ezer/hó, plusz rezsihányad.

Ki is akarta nekem adni, de nem kellett, mert a tulajdonos ugyan magyar és rendezett kinézetű, de a két szobában, akik laktak, otthon voltak, amikor mentem a szobát megnézni, és mind a kettő cigány. Mondta, hogy az egyik szobafestő, a másik kőműves segédmunkás. Én nemet mondtam, mert én nem akarok cigányokkal lakni. Meg nem olyan tiszta volt a lakás sem.

Kérdésem, hoy ha én csak szobát keresek, akkor ahol hoba kiadó, a másik szobákban laknak, nem fogokolyan lakótársakat találni, akik rendes kinézetűek és magyarok? Mert ahol szoba kiadó, ott inkább romák lesznek, mert azoknak csak úgy futja albérletre, hogy szobát tudnak kivenni, nincs annyi pénzük, hogy lakást béreljenek?



2023. jún. 29. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Drága Barátom, TE IS szobába akarsz menni és gondolom a leírásod alapján rendes kinézetű és magyar vagy, tehát biztos akadnak mások is, akik ilyenek.


Valóban a lakótársakat nagyon meg kell nézni, de semmire ne vegyél mérget, mert nem tudod, hogy melyik mikor mond fel és ki jön helyette.

Általában szobát a kispénzű emberek bérelnek, vagy aki saját lakásra gyűjt és így spórol.

Szóval nem könnyű, de nem reménytelen.

A másik lehetőséged, hogy te veszel ki lakást és keresel magad mellé lakótársakat, természetesen még kibérlés előtt a tulajjal megbeszélve.

Vagy feladsz lakótárs kereső hirdetést és amikor összeállt a csapat, akkor együtt kivesztek egy többszobás lakást.

Jobb ötleteim nincsenek sajnos.

2023. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

kedves kérdező! Csak egyedül lakj, ha lehet. A békességet, nyugalmat nem lehet megfizetni. Mindegy, hogy fehér, vagy más színű ember, a hibalehetőség mindig fennáll. A fehér sem különb, ne lepődj meg.


Csak egyedül!

2023. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mondanám, hogy költözz egyetemisták mellé, de ha 40 éves vagy, akkor gondolom ez nem opció. Aki meg idősebbként csak szobát bérel, az nem a legelitebb réteg lesz.
2023. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta a tulaj, hogy szeretek e takarítani, mert mindig veszekedik a két fiú, hogy ki takarítsa a konyhát.


Gondolom mivel cigányok, éppen annyit keresnek, hogy tudjanak egy szobát bérelni, meg maradjon ennivalóra.


Mondta a tulaj, hogy előttem öten nézték, senkinek sem kellett.

2023. jún. 29. 19:51
 5/21 A kérdező kommentje:

Mondta is, hogy kiadom a szobát magának.

Csak nem kellett.

Én azt hittem normális magyar emberek is bérelnek szobát, rendezett kinézetűek, IT cégnél programozók, vagy rendszergazdák stb.

2023. jún. 29. 19:54
 6/21 A kérdező kommentje:
De most tudtam meg, hogy az élet nem habos torta.
2023. jún. 29. 19:54
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

IT cégnél programozók meg rendszergazdák vagy saját albit bérelnek, vagy inkább hitelt fizetnek saját lakásra, esetleg megveszik önerőből.


A szobabérlés szerintem inkább fiataloknál, egyetemistaként és pályakezdőként szokás.

2023. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Van normalis lakotarsakkal,de ott 100+rezsitol indulnak a szobak.
2023. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Annyiért egy 1 szobás garzont lehet kivenni 100 ért.
2023. jún. 29. 20:33
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Hol??
2023. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!