Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ingatlanoson keresztül...

Miért ingatlanoson keresztül lehet albérletet találni?

Figyelt kérdés
Albérletet keresek és akiket felhívok mind ingatlanos. Ez tiszta hülyeség. Én, ha kiadnám a házam, az én telefonszámom adnám meg és egyenesen engem tudna elérni. Mire jó ez, hogy ingatlanost bíznak meg?

2023. júl. 1. 18:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Nem jó semmire, csak ha ki akarsz adni vagy el akarsz adni egy lakást, onnantól folyamatosan ingatlanosok hívogatnak. Egy idő után belefáradsz a zaklatásukba és megbízod valamelyiket.
2023. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Pl. messze lakik, ezért nem tud vagy nem is akar mindig odaszaladni, ha valaki meg akarja nézni, hogy hátha kiveszi.
2023. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Èn meg biztos nem adnám meg a telefonszámomat, egy csomó hülye hívogat, nekem kell szervezgetni, mikor jöhetnek, stb. Az ingatlanos kiszüri a komolytalan jelentkezöket meg a telefonbetyárokat, megszervezi a lakás megtekintését, nekem nem kell sem idöt, sem energiát belefektetni.
2023. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Honnan veszed a telefonszámokat?

Akik maguk adják ki a lakásukat azok gyakran csak kitesznek hirdetést a helyi hirdetőtáblára vagy a helyi újságba.

A fiam is bérlakában lakik de még soha nem ingatlanostól bérelte hanem tulajdonosokkal szoktak telefonon is beszélni.

2023. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Na, üdv a való világban. Felhívod a jónak tűnő hirdetést, felveszi egy ingatlanos, majd sajnálkozva közli, hogy azt a lakást PONT elvitték, de van egy hasonlója, ami tök jó lesz neked. Persze semmilyen paraméterében nem olyan, mint ami neked kell, de hát neki pont az van csak kiadó. :)


Ha jót akarsz magadnak, akkor az ingatlanosok albérlet hirdetéseit fel sem hívod. Nagyon ritka az, amikor tényleg valaki ingatlanossal adatja ki a lakását. Az ismerősi körömből ketten is külföldön élő magyartól béreltek a közelmúltban, ők sem ingatlanossal szórakoztak, hanem egy rokon vagy barát intézte a szerződést és a többi apróságot.

2023. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Bírom mikor elmentem megnézni az albérletet, de még a ház előtt mondta az ingatlanos, hogy hát a tulaj az nincs a városban. Egyből el is köszöntem, hogy nem kell és mentem. Még jó hogy 5 percre volt csak ahol jelenleg lakom.
2023. júl. 1. 21:18
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

És ez téged miben zavar, mint bérlő? Nem te fizeted az ingatlanost, a szerződés nyilván a tulajjal lesz, akkor?

Ha nem tetszik, nem veszed ki.

2023. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

"majd sajnálkozva közli, hogy azt a lakást PONT elvitték, de van egy hasonlója, ami tök jó lesz neked."

Azt csinálják még, hogy "fáradj be az irodába és mutatunk másikat", aztán ott el akarnak adni neked x ezer forintért egy listát, amit ők is a netes hirdetésekből szedtek össze?

2023. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
7: mert szerinted ki fizeti az ingatlanost? A bérbeadó? Ugyan már, bele van kalkulálva a bérleti díjba…
2023. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

9-es!

De a hirdetésben feltüntetett árban már benne van az ingatlanos díja, ha jó az ár, akkor mindegy, hogy a bérbeadó miket kalkulált bele.

2023. júl. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!