Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben éltek,...

Akik albérletben éltek, hogyan teremtitek elő rá a megfelelő összeget?

Figyelt kérdés
Elég egy munkahelyen dolgoznotok, vagy kell másodállást vállalnotok? Szülők/család támogatnak titeket? Milyen színvonalon tudtok élni? A bérlemény színvonala tükrözi az érte elkért összeget? Melyik városban éltek? Egyedül éltek, vagy társas albérletben?

2023. júl. 12. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy munkahely, magyar viszonylatban jónak számít a fiztésem. Egyedül élek, budapesten bérlem a lakást, ár/érték viszony rendben van, de elviszi sajnos a fizetésem felét. Család nem tud támogatni.
2023. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élek, van két diplomám, dolgozok.

Mivel már lassan 5 éve bérlem ugyanazt a lakást és csak 1x emelt a tulaj, mert nincs velem semmi probléma, ezért egy hajszállal az érte elkérhető ár alatt lehet a lakbérem.

2023. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A párommal élek együtt, kettőnk bevételének nagyjából az 1/5-1/6 része megy el a lakbérre. Mérnökként dolgozunk, elég egy munkahely. Budapesten élünk, a hasonló kategóriájú albérletek ilyen árban mozognak, de nem vagyok elégedett a lakás minőségével, ami tud, az elromlik.
2023. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

1. Elég egy munkahely. Szabadúszóként dolgozom.


2. Szülők/Család nem támogat, sőt, én támogatom őket egy kicsit.


3. A színvonal magyar átlag felett van. Régen "nagypolgári" lakásnak lehetett volna hívni, de felújított, modernizált, okosotthon lett belőle, minden automata. (Hála az újabbnál újabb "AI"-nak nevezett cuccoknak sokat tudtam rajta fejleszteni, így még modernebb lett.)


4. Valamilyen szinten igen. Lehetne drágább is, mert az okosotthonná alakítást én végeztem el, viszont a tulaj ezeket pont hogy beszámolta az alap albérleti díjba (így voltak hónapok amikor nem kellett fizetnem), emelni pedig nem emelt, személyemre hivatkozva. Így valamivel az elkérhető összeg alatt van.


5. Budapest, Deák tér mellett. Tehát a város közepe, legfelső emelet, 110nm.


6. Párommal (szimplán párom, se bejegyzett élettárs, se eljegyzés) élek, de szimplán az én fizetésem 1/7-e is elég lenne a bérleti díjra, ugyanez nála is, viszont felezünk.

2023. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De jól megy itt mindenkinek. Sajnos nekem a fizetésem 60%-át elviszi rezsivel egy kis 25 nm-es garzon bérlése. Nem keresek jól sajnos, szóval csak nagy spórolás árán tudom kifizetni, főzök, nem tartok fent autót, keresem az akciókat stb.

Tanulok levelezőn a munka mellett, szóval igyekszem fejleszteni magam. De jelenleg nem látom, hogy a jövőben 5-7-szeresét tudnám megkeresni a lakbérnek, sajnos nem vagyok egy informatikai zseni.

2023. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet erre azr mondani, hogy miért nem szobát bérlek ilyen kevés fizetésből, de 7 évig laktam lakótársas albérletekben introvertáltként.

Aztán besokalltam már ettől, a nyugalmam érdekében kerestem egy kis lakást. Nem való mindenkinek a lakótársakkal való együttélés, nekem már teljesen elegem lett belőle. Inkább spórolok minden forinton, de másokkal együtt lakni nem szeretnék többet.

2023. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!