Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Életképtelen bérlők?

Életképtelen bérlők?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, másnál is előfordultak-e ilyen sztorik. A bérlő mondta, hogy kellene egy mosógép, oké, megrendeltem, elintéztem a kiszállítást mindent, erre felhív, miután kivitték neki a gépet, hogy hogy kell bekapcsolni. Mondtam neki, én azt innen nem tudom, nem is látom, olvassa el a hozzá kapott használati leírást. Ugyanez a bérlő úgy adta vissza a lakást, hogy az összes izzó sötét volt, ami kiégett, mert nem volt képes kicserélni, valamint közölte, hogy a lefolyó is el van dugulva. Azzal sem kezdett semmit, úgy élt. Másik bérlő felhív, hogy azonnal hívjak vízvezetékszerelőt, mert a fürdőszobai padlólefolyóból jön föl a víz. Elmentem a dm-be, ami mellesleg ott van a ház aljában, és vittem fel neki egy flakon lefolyótisztítót, és elmagyaráztam hogy kell használni. Természetesen azonnal megszűnt a probléma, nem kellett semmiféle szerelőt hívni.
2023. júl. 12. 16:27
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Egyébként fiatalon én is bérelt lakásokban éltem, nem is egyben, de mindent meg tudtam oldani magam, pláne az ilyen piszlicsáré dolgokat, hogy kicseréljek egy izzót...
2023. júl. 12. 16:27
 2/32 A kérdező kommentje:
Ja, volt egy másik bérlőm, aki nem szólt évekig, hogy a fölötte lakótól ázik. Úgy élt. Miután kiköltözött, láttam a dolgot, akkor kellett intézkedni...
2023. júl. 12. 16:29
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Agyhalottak. Agyhalottak mindenhol!

Nézd meg itt a gyakorin a kérdéseket! Olyanokat kérdeznek, hogy ép ésszel értelmezni sem lehet.

Sokszor csodálkozom, hogy még működik a világ.....

2023. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk fémdörzsivel sikálta meg a rozsdamentes acél hűtőszekrényt a középkorú tanárnő albérlőnk. Azt gondoltuk ennyire hülye nem lehet senki.
2023. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom a 3-as válaszolóhoz! Pont erre gondoltam a napokban.


Legközelebb amikor ki akarod adni a lakást, kérdezd meg, hogy képes e kicserélni egy villanykörtét, vagy mit tenne, ha dugulás van? Néhány tesztkérdés és eldől az alkalmasság, ha már rábízod az ingatlanodat.

2023. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak a bérlők, mindenki ilyen, csak azzal nem találkozol ha a saját lakásában csinálja ezt valaki.
2023. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Már könnyeket nevetek! Nem nevetlek ki Kérdező, csak én már lassan szokom, hogy butul az emberiség. Mi a legutóbbi 7 évben 2X épitkeztünk és azóta őszülök.

A szakikról is lehetne egy külön topicot nyitni.

2023. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Na az a másik fele! Tudnék arról is mesélni! Fürdőszoba felújítás, mindent ők csináltak, tudják hol megy a cső stb. Felrakja a burkolatot aminek darabja 150 ezer ft (nagy lapos), majd a zuhanypanelt kezdi felfúrni, egyenes belefúrva a vízcső közepébe! Dől a víz a falból, ordítanak hogy gyorsan el kell zárni. Ezután mindent újra kellett csinálni, plusz két nap munka. 1 négyzetméteres helyiségbe berakja az ajtót befelé nyílóan, stb. holnap estig tudnék mesélni a kalandjainkról. Siralmas.
2023. júl. 12. 17:34
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha már kihalnak a mostani 45-50-esek, meg a szarrá fikázott nyugdíjasok, akkor lesz aztán cifra világ...
2023. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem ugyanaz a bérlőnk volt véletlenül? A mosógépes sztori ismerős, bár nekem előre közölte, hogy ő nem tudja az új gépet bekötni. Menjek és csináljam meg (180 km-re lakom). Ki kellett fizetnem egy szerelőt, hogy két csövet rátekerjen a hálózatra, meg egy dobrögzítőt kicsavarjon. Egyébként nem életképtelenek, csak a bérelt ingatlanban való lakást összekeverik a szállodai szolgáltatásokkal, ahol a portára kell telefonálni és jön a karbantartó. Ezért nem számít az, hogy nem tisztítom a lefolyót a hajaktól, vagy nem cserélek villanykörtét. Rosszak még mindig a szerződések, mert ezeket az eseteket tételesen tisztázni kellene, kinek mi a kötelessége. A dugulás lehárítás a bérlő dolga, ezért ne telefonálgasson, úgy ahogy a villanykörte csere vagy zár olajozás, vagy csapban a tömítés csere.
2023. júl. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!