Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivennétek egy szobát Pesten...

Kivennétek egy szobát Pesten a helyemben?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok, jelenleg kaptam egy félállású munkalehetőséget Pesten, heti 3 nap (2 éjjelről van szó). Egyetemvárosomban van saját lakásom, aminek egyik szobáját ki tudom adni ősztől. A félállasú munka kb. 280 ezret fizet, ez nekem nagyon megéri, viszont ennyiből nagyon nehéz lenne megélnem Pesten, emiatt adnék ki szobát, és a szoba árából bérelnék Pesten egy szobát. Sajnos nem tudom megoldani az ottalvást valakinél, illetve nem akarok minden héten valaki más terhére lenni, minden ismerősömnek teljes élete van családdal, házasság stb. Szóval vagy AirBnB, ami nem éri meg, mert 8o ezerért már rezsivel együtt van kiadó kisszoba 2 lakótárssal.

A félállást karrierépítési lehetőség miatt vállaltam el, plusz így jó sok időm marad tanulni is, pályát akarok váltani, mert nem éltem meg.


Teljes Bp-re költözés amiatt nem akarok, mert 1 éves szerződést írtam alá, másrészt a barátaim és a családom is itt vannak, ahol élek.


Szerintetek ez így megoldható? Annyira töprengek ezen, h alig bírok aludni. Szüleim szerint ne költözzek albérletbe, inkább zaklassam az ismerősöket. Sokkal könnyebb fix helyen fix lakótársakat megszokni nekem. És velük meg beszélgetnem sem kell. XD


1 opció van, egy anyával egyidős hölgy ismerősünk, nagy családi házuk van, a felső része üresen all, külön kulcsos, azt mondta ne fizessek már, ott alhatok néha ha kell. Azért heti 2-3 ottalvás ingyen a pofatlanság netovábbja lenne, plusz ha a családnak ott programja van, akkor nekik is kell a lakás. Apa szerint akkor megalszom másnál.


Nem hiszem, h a munkáltatóm ezt a stílust díjazná, úgy amúgy sem...


25/N



2023. júl. 30. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkáltatódnak tök mindegy, neki az a lényeg, hogy időben beérj dolgozni, munkára kész állapotban. Ha nem találsz egyéb opciót (hostelek, panziók is szoktak ilyen lehetőséget adni), akkor bérelj egy szobát, igen.
2023. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem is bérelj, akkor nem kell idegeskedned azon, hogy épp hol fogsz aludni. :) Nagy terhet levesz a válladról, fontos a biztonság, állandóság.
2023. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, egy csinos hotelszoba vagy airbnb kisszoba megvan tanév alatt napi 6-14 000-ből, inkább úgy.

Még lejjebb is lehet adni, akkor hostel 3000 Ft vagy munkásszálló szintén.

2023. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De a néni is jó megoldás, adsz ott rezsivel együtt 60-at és kész. Ez a legjobb.
2023. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!